Utkání komentuje Jaroslav Martínek

20:01
Hraje se 2. třetina. 37 vteřin se dohrává 4 na 4.
20:00
Konec první třetiny - Slavia vede 1:0. Slavia je aktivnější, Spartě první třetina vůbec nevyšla, čtyřikrát promarnila přesilovku, naopak Slavia při jediné výhodě udeřila.
18:37
Duda se probíjel dopředu, ale neprobil se mezi dvěma beky, navíc fauloval vysokou holí Ptáčka. Ale současně je vyloučen Šumíček. Čtyři na čtyři.
17:35
Sparta si v početní výhodě nevypracovala žádnou šanci. Slavia je kompletní.
16:12
Nehrálo se přerušení a dlouhých dohadech mezi rozhodčími, co se vlastně stalo. Kouč Hadamczik poslal na přesilovku Martincův útok, tomu se ale nedařilo.
15:35
Špaňhel ve středním pásmu ochotně padl k ledu a Beránek je vyloučen za podražení. Sparta hraje přesilovku.
14:33
Slavia využívá přesilovku a vede 1:0 Hejda dobře clonil před brankou a i díky tomu Kadlecova rána od modré prošla za záda Petra Břízy.
13:56
Krátoška zpoza branky našel Dudu, jenž pohotově vypálil. Bříza opět na místě. Duda opět aktivně dohrával souboj a je vyloučen za hrubost. Srdínko byl ovšem vyloučen na dvě plus dvě minuty a Slavia hraje přesilovku. V hale je už 11 000 diváků.
13:38
Krátoška obral o puk Nedomu, zamířil Břízovi mezi betony, ale sparťanský gólman puk chytil.
12:22
Paroulek zasáhl Posmyka do obličeje, nevylučuje se.
11:35
Kopeckého rána byla zblokována, utkání je zatím vyrovnané, ale bez výraznějších šancí.
09:40
Hruška vypálil, Bříza vyrazil k Fadrnému, ale vracejí se bek zachránil.
09:21
Paroulek se málem natlačil před Málka, nakonec byl obráncem zblokován.
09:07
Jaroš ze střední vzdálenosti prověřil Břízu.
08:25
Slavia se ubránila a je kompletní.
08:13
Broš nahrával z rohu před branku na Kratěnu, ten ovšem v dobré pozinci promáchl. Následuje další oboustranné vyloučení - Beránek a Srdínko.
06:25
Milan Antoš zabránil Leškovi v rychlém výpadu na Málkovu branku jenom za cenu faulu.
05:32
Antoš zasáhl Tomajka při jeho pokusu útočný výpad do krku. Nevylučuje se.
04:29
Slavia je kompletní, první zkoušku na ledě Sparty zvládla.
03:27
Sup natlačil clonícího Nedvěda na Málka a je z toho další oboustranné vyloučení. Pokračuje se už pět na čtyři.
02:29
Sparta bude hrát přesilovku. Martinec se probíjel do pásma a šikovně upadl po náznaku Antošova faulu. Antoš je vyloučen za držení. Čtyři na tři se bude hrát 43 vteřin.
01:46
Od modré vcypálil Ptáček a před Málkem dorážel nepokrytý Ujčík. Těsně minul.
01:12
Beránek zakončil bekhendem, Jaroš clonil v brankovišti a byl hned ostře napaden Nedvědem. V následné potyčce vyloučeni Beránek s Hanzlíkem. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
00:01
Utkání bylo zahájeno. Proti Brošovu útoku nastoupila řada mladíků s centrem Milanem Kopeckým.
Obě mužstva nastupují do potemnělé haly, jako druzí sparťané. Derby s pořadovým číslem 41 je připraveno. Sparta prý podalaprotest proti Dudovu zákroku na Hanzlíka z utkání na Slavii, nicméně Duda nebyl potrestán a bude hrát.
Sparťanskou sestavu vyztuží uzdravený Martin Richter a Sparta má hrát se sedmi obránci. V hale je už před šest tisíc diváků. Prý je prodáno 12 000 lístků.
Sestavy:
Sparta: Bříza - Nedvěd, Srdínko, Nedoma, Hanzlík, Ptáček, Jiruš, Richter - Kratěna, Broš, Tomajko - Paroulek, Leška, Bělohlav - Ujčík, Šimíček, Havelka - Špaňhel, Martinec, Kubinčák.
Slavia: Málek - Kadlec, Hejda, J. Novák, Kučera, Posmyk, Kolařík - Duda, Beránek, Sup - Sailer, Krátoška, Antoš - Hruška, Fadrný, Tomica - Jaroš, Kopecký, Dlouhý - Šaffer.
Stav série po 2. utkání: 1:1 na zápasy.