Vítkovický brankář Marek Pinc

Vítkovický brankář Marek Pinc. | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

S nominací přišla Pincovi také první nula

Ostrava - Brankářská jednička extraligového celku Vítkovic Marek Pinc vychytal svou první nulu sezony bezprostředně poté, co se dozvěděl o pozvánce na reprezentační sraz ke Karjala Cupu ve Finsku. „Na můj výkon to ale vliv nemělo. Pokaždé se snažím nedostat žádný gól,“ ujišťoval Marek Pinc po úterní výhře svého celku 2:0 nad Českými Budějovicemi ve 21. kole extraligy.

Neříkáte si: No konečně? První zápas bez inkasované branky jste zvládli až v 21. kole.
To ne. Ale musím pochválit kluky, že teď hráli dozadu perfektně. Soupeři moc šancí nedovolili.

Ovšem v první třetině vám pomohlo i štěstí. Aleš Krátoška trefil tyč vaší branky.
To je pravda, měl jsem kliku. On to z bekhendu zvedl, já už jsem puk jenom škrábl vyrážečkou. Naštěstí to šlo do tyčky. Po první třetině jsme si v kabině ještě něco řekli a hra dozadu se zlepšila.

To je pravda. Ve druhé části jste musel zasahovat jen třikrát. Neměl jste problém s koncentrací?
Není to příjemné. Kdykoli totiž mohl přijít rychlý brejk. Ale kluci fakt zodpovědně bránili.

Možná si připomněli, že jste v minulém utkání v Liberci kvůli chybám v obraně prohrávali v 10. minutě 0:3 a vy jste šel střídat.
Těch deseti minut v Liberci škoda. Jinak se pořád snažíme, hrajeme naplno. Tahle nula by nám mohla zvednout náladu.

Vás i vaše spoluhráče Jiřího Burgera a Petra Hubáčka jistě povzbudila i nominace do reprezentace.
Za to, že mi přišla pozvánka, jsem opravdu hodně rád. Je to sice otřepaná věta, ale reprezentovat čest. Já to tak beru.

Budete mít vůbec čas na delší odpočinek?
Na to mi čas nezbude. Do konce týdne hrajeme ještě dvakrát extraligu a hned v pondělí je sraz reprezentace. Nevadí mi to, protože v létě jsme pořádně trénovali. Sil mám dost.