Richard Jarůšek z Hradce Králové.

Richard Jarůšek z Hradce Králové. | foto: ČTK

Něco musíme změnit, burcoval Jarůšek po prohře v Plzni

• 1
Zlomit prokletí venkovních zápasů se opět nepodařilo. Přestože hradečtí hokejisté vedli na ledě Plzně po první třetině 2:0, nakonec museli vzít zavděk jediným bodem a na větší bodový příděl, než je bod, tak ze zápasů na soupeřových kluzištích stále čekají.

„Stalo se to už poněkolikáté, nevím, co máme v hlavách, ale musíme jasně něco změnit,“ povídal po dalším prohraném zápase, tentokrát 3:4 po prodloužení, útočník Richard Jarůšek.

Pro váš tým důležitý zápas, bod asi není úplně podle představ?
Záleží, z jaké strany to vezmete. Vedli jsme 2:0, Plzeň ale skóre otočila a my jsme v závěru naštěstí urvali alespoň bod. Pokazili jsme to, vedli jsme o dvě branky a nakonec můžeme být rádi za jeden.

Co se stalo?
Chtěli jsme hlavně chytit začátek utkání, protože jsme věděli, že Plzeň má začátky dobré. To se nám sice podařilo, vedli jsme 2:0, ale pak zase přišel náš klasický výpadek a najednou jsme prohrávali 2:3. V prodloužení jsme chtěli bod navíc přidat, ale soupeř přes náš tlak vstřelil vítěznou branku.

V poslední třetině jste prohrávali 2:3, naštěstí pro vás jste stačili alespoň vyrovnat, když vaši střelu do branky tečoval Rudolf Červený.
Snažil jsem se vystřelit do brány na lapačku, projel tam Ruda Červený a spadlo to tam. Myslel jsem, že jsem ho dal já, ale Ruda mi řekl, že puk tečoval. Ale ono ani tak nejde o to, kdo gól vstřelí, hlavně že jsme ho dali, strašně jsme ho potřebovali. Kdybychom neurvali ani ten bod, tak už by to bylo hodně špatné.

Na konci zápasu jste za vyrovnaného stavu vyhodil puk do ochranné sítě a byl jste vyloučený. Jak vám bylo na trestné lavici?
Tak tam mi bylo hodně špatně. Chtěl jsem vyhodit puk, ten se mi postavil na hranu a ještě mi trochu pomohl Martin Pláněk. Byla to jasně moje chyba, nesmí se to stávat, takhle před koncem utkání, protože jsem to zavařil spoluhráčům a moc jsem jim děkoval, že to zachránili.

V prodloužení jste Plzeň jasně přehrávali, byla to smůla, že se vám nepovedlo vstřelit vítěznou branku z velkých šancí, zatím co Plzni tam spadla taková střela z dálky?
To je hokej, no. Nikdo se neptá, jestli jste měl víc šancí nebo střel. Každý se dívá na skóre a my jsme prohráli.