Recept na úspěch? Vydařené přesilovky

• 1
Třinec - Byla to bitva až do konce, byť už hokejisté Třince vedli ve 44. minutě 3:0. Nakonec v úvodním souboji čtvrtfinále extraligy vyhráli 3:2. "Hlavním úkolem v play-off je obrana, a to se dnes potvrdilo," prohlásil třinecký útočník Roman Meluzín, střelec rozhodující třetí branky. Jak jinak, než v přesilovce, v níž padly všechny branky. Meluzín podotkl, že se vítězové na hru v početní převaze nijak zvlášť nepřipravovali. "Nacvičovali jsme je naprosto normálně."

Vítkovický útočník Petr Hubáček připustil, že se přesilovek domácích obávali. "Strávili jsme hodně času u videa a stejně jsme z nich góly dostali," povzdechl si. "Ukázalo se, jak má Třinec kvalitní útočníky. Musíme se na jejich hru znovu podívat, ale uhlídat je, to je velice obtížné."

Hráči obou mužstev si po zápase nepodali ruce. Vítkovický trenér Ladislav Svozil odmítl, že by šlo o nesportovní gesto. "V play-off je zvykem potřást si rukama až po skončení celé série."

Klíčové momenty zápasu
1
. Vítkovice nevyužily úvodní dvě početní převahy. Třinečtí hned v té první, ve 28. minutě, dali gól.

2. Sotva skončila přesilovka domácích ve 35. minutě, byl v obrovské šanci hostující Kumstát. Sám před Lakosilem neuspěl. Třinec pak přidal dva góly na 3:0.

3. Ve 49. minutě sudí vyloučili tři domácí, což Vítkovice potrestaly dvěma góly. Vyrovnat nestačily.

Hvězda zápasu: Jiří Malinský
Obránce Třince byl velkou překážkou hostů. K tomu stačil podporovat útok a krásnou střelou od modré zvýšil na 2:0.

Smolař zápasu: Jan Výtisk
Vítkovický obránce byl ve 33. minutě prvním vyloučeným svého týmu, a to za sekání Ivana. Třinečtí přesilovku využili. Pak začaly padat góly.