liga

liga - Zlínský Štraub se snaží ve valašském derby zbavit Romana Stantiena | foto: čtk

Poklidná vánoční atmosféra ovládla Zlín

Z l í n - V dohrávce 29. kola hokejové extraligy dokázal Vsetín v poklidné atmosféře vyhrát na hřišti svého rivala ze Zlína 3:2 a přeskočit jej tak na třetím místě tabulky. O výhře hostí rozhodla Dopitova branka z 55. minuty, po níž dokázali domácí již jen zkorigovat výsledek. iDNES přinesla z utkání ON-LINE reportáž.

Jakoby hráči obou týmů podlehli atmosféře vánočního klidu prosycené klidem a přátelstvím, tak to téměř po celou první třetinu vypadalo na Zlínském stadionu. Přes osm tisíc diváků tak přihlíželo hokeji bez spádu s celou řadou přerušení a nepřesných přihrávek na obou stranách.

Trochu více vzruchi si diváci užili až po polovině zápasu. Tehdy se hráči začali přeci jenom více věnovat hokeji, nežli vzájemným potyčkám a utkání to jenom prospělo. Dvě minuty před koncem se pak po sólu přes celé hřiště prosadil Vsetínský Tomajko.

Domácím se podařilo vyrovnat ve 46. minutě, když Okálovi předložil před bránu Čajánek. Domácí se však dlouho neradovali, neboť nejprve Zábranský a poté i Dopita pomohli loňskému mistru k dvoubrankovému vedení. Za Zlín sice ještě Mojžíš snížil, ale hráči Vsetína si už vítězství ujít nenechali.

Antonín Stavjaňa (Zlín): "Na našem mužstvu se projevila reprezentační přestávka, hra týmu byla neurovnaná. Vsetín vsadil na obranu, ale my jsme neproměňovali šance, zejména dvě sóla Lešky a Kotáska. To nakonec rozhodlo."
Miroslav Venkrbec (Vsetín): "Jsem maximálně spokojen, obě mužstva se soustředila na obranu a snažila se udělat minimálně chyb. My jsme jich vyrobili méně, a proto jsme vyhráli. Absolutorium zaslouží brankář Čechmánek, který nás zejména ve druhé třetině hodně podržel."

Zlín - Vsetín 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. Okál (Čajánek, Hamrlík), 55. Mojžíš (Hamrlík, Okál) - 38. Tomajko (Srdínko), 49. Zábranský (Pardavý, Dopita), 55. Dopita (Pardavý).
Rozhodčí: Rejthar - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 8043.
Sestavy
Zlín: Hudáček - Hamrlík, Mojžíš, Marušák, Malena, Luža, Žižka - Okál, Čajánek, Balaštík - Kotásek, Štraub, Navrátil - Tomek, Leška, Veselý - Záhorovský, Žiška, Ambruz.
Vsetín: Čechmánek - Tesařík, Veber, Srdínko, Jaškin, Zábranský, Zubíček - Paroulek, Dopita, Pardavý - Procházka, Patera, Bělohlav - Tomajko, Stantien, Mařák.