Plzeň srazily dva slepené góly

Ostrava , Plzeň - Dva góly na přelomu druhé a třetí části připravily hokejisty Plzně o šanci na bodový zisk ve Vítkovicích. V duelu 34. kola extraligy vyhráli domácí 4:1. Pouhých šestnáct vteřin před koncem druhé třetiny Štefanka přihrál Irglovi a ten prudkou ranou upravil stav na 2:1 pro Vítkovice. Další pohroma pro Plzeň přišla v první minutě třetí části.

Střela Burgra proskočila brankáři Šmídovi mezi betony a puk se doklouzal za čáru.

Hosté přitom v úvodu duelu měli více ze hry. Jenže Pinc všechny šance Západočechů zneškodnil a v polovině utkání se Vítkovice ujaly vedení. Turek zakončil sólo při vlastním oslabení precizním blafákem.

Plzeň vzápětí vyrovnala při převaze čtyři proti třem. Straka z rohu kluziště přihrál před branku volnému Andrašovskému, který se trefil po ledě přesně k tyčce.

Zanedlouho se mohl poprvé v dresu Plzně radovat Paroulek. Napřáhl od modré čáry, nastřelil však pouze břevno vítkovické branky.

Stejný hráč mohl hostům vrátit naději v 50. minutě. Po špatném vyhození Pince měl před sebou prázdnou branku, obránce Černošek však stačil Paroulka zblokovat. Osamocený Ivan Padělek pak zblízka zpečetil výhru Vítkovic.

„Rozhodly dva momenty - gól, který jsme dostali při vlastní přesilovce, a druhá branka Vítkovic šestnáct sekund před koncem druhé třetiny.

Naše hra jinak nebyla špatná, v hokeji však rozhodují góly a nikoliv neproměněné příležitosti. Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale především v první třetině nás vychytal brankář Pinc,“ litoval plzeňský asistent Jiří Kučera.