Pardubický útočník Matej Paulovič dostává puk přes litvínovského brankáře...

Pardubický útočník Matej Paulovič dostává puk přes litvínovského brankáře Denise Godlu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Litvínov se dostal Pardubákům pod kůži, ale výhru urvali

• 0
I po dalším letošním vzájemném duelu pardubického hokejového Dynama s litvínovskou Vervou zůstává pravidlem, že gól se návštěvníkům pořádně prodraží. I když teď v neděli na Zimním stadionu Ivana Hlinky ze hry padly tři branky, a ne pouze jedna jako minule v hale Východočechů, nebo dokonce žádná jako v úvodním říjnovém klání v Litvínově (tam musely o vítězství Dynama, rovněž v poměru 1:0, rozhodnout až nájezdy), pořád to je co do jejich počtu solidní chudoba.

„Popravdě nevím, proč tomu tak je, ale my jsme s tím, že to bude o jednom nebo dvou gólech, počítali,“ uvedl obránce Peter Čerešňák, autor první pardubické trefy. „Litvínovští jsou velmi nepříjemní, na jejich přechod do pásma a tlak do brány jsme se snažili nachystat. To se nám dařilo jen částečně, ale nakonec jsme dali dva góly a bereme tři body, takže jsme spokojení,“ doplnil bek.

Někdy od prvního vyloučení pardubického Kousala ve 22. minutě se utkání neslo v duchu šarvátek jeho týmu především s lotyšským triem Freibergs, Jaks a Zile v obraně Vervy; situaci příliš nepomohl ani moment, kdy rozhodčí po konzultaci s videem odvolali první gól Zohorny pro jeho kopnutí do kotouče v brankovišti.

Nedlouho poté Kousal reagoval hodně rozzlobeně na další trest, když bruslí dvakrát zajel do ležícího Šaldy. Následně dostal pět plus do konce a na odchodu do útrob zimáku ještě vztekle praštil do dveří. Škorpení soupeřů mělo poté pokračovat — hodně podráždění byli ze soubojů zejména Radil a jeho souputník Zohorna, do potyček se coby bodyguard často zapojoval obránce David Musil.

„Bylo tam hodně emocí, dohrávání u mantinelů. Jejich hráči se nám dostali pod kůži, projevila se frustrace. Ale zvládli jsme to,“ oddechl si Čerešňák.

Provokace, pěsti i kopance. Dynamo jásalo: V útoku jsme Litvínov zkrotili

Vedení se Pardubice přece jen dočkaly ve 33. minutě po jeho golfáku zblízka při hře čtyři na čtyři, po teči Zileho rány od modré v podání Abdula v přesilovce však bylo brzy srovnáno. Rozuzlení zápasové zápletky přinesl až závěr mače. V 56. minutě šikovně usměrnil hokejkou puk do sítě po bombě Dvořáka také Sedlák a další výhru do tabulky už si lídr extraligy pohlídal.

Příští zápas pardubické hokejisty čeká už tuto středu od 18 hodin, kdy mají na programu dohrávku 27. kola na ledě Rytířů z Kladna.