Karlovarský brankář Filip Novotný (vpravo) se otáčí za Lukášem Nahodilem z...

Karlovarský brankář Filip Novotný (vpravo) se otáčí za Lukášem Nahodilem z Olomouce. | foto: ČTK

Hokejisté Olomouce potřetí bez bodu: Teď se ukáže, jaký jsme tým

• 0
Po bídném výkonu a porážce s posledním Chomutovem nechali trenéři olomouckých hokejistů pohromadě jen druhý útok kanonýra Irgla. Ale ani rošády nepomohly. Kohouti schytali v Karlových Varech búra, prohráli 0:5, klesli na desáté místo a už tři zápasy čekají v extralize na body.

„Musíme se z toho dostat, teprve teď se ukáže, jaký jsme mančaft,“ vyhlíží trenér a šéf klubu Jan Tomajko zítřejší domácí bitvu s Třincem. Naopak nováček vyhrál páté utkání v řadě při celkovém skóre 25:7.

Na demolici Hanáků se včera nejvýrazněji podíleli útočníci Jakub Flek, jenž dal gól a na tři nahrál, a autor dvou tref Dávid Gríger.

Přitom začátek patřil hostům. Během úvodních tří minut nepustili domácí z obranného pásma a střelami Káni a Ondrůška prověřili pozornost brankáře Novotného. Jenže v 19. minutě bývalý útočník Olomouce Tomáš Rachůnek využil krásnou přihrávku Fleka od mantinelu.

„Zápas se mi nehodnotí lehce. V úvodu jsme hráli dobře, domácí nás ale potrestali z protiútoku,“ litoval Tomajko. „Snažili jsme se připravit na to, že na nás Olomouc po nevydařeném domácím utkání s Chomutovem zatlačí. Měli jsme opravdu špatný pohyb, hráli jsme špatně na kotouči a udělali jsme několik chyb. To, že jsme se z protiútoku ujali vedení, byl pro nás až malý sportovní zázrak,“ uznal karlovarský kouč Tomáš Mariška.

I druhou dvacetiminutovku začali aktivněji Hanáci, střelu Káni opět zlikvidoval bezchybný Novotný. Emoce zvedla v polovině zápasu bitka mezi Šafářem a Káňou, za kterou oba obdrželi i osobní trest deset minut. Poté, co ve 33. minutě Karlovarští obětavě zlikvidovali několik střel soupeře, unikl opět do přečíslení Flek a pro Grígera již nebylo problémem jeho další přesnou nahrávku zužitkovat.

„Druhou třetinu jsme propadli v obraně,“ štvalo Tomajka. Formu a zejména efektivitu při zakončení potvrdil ve 39. minutě Skuhravý, který vyloučení Dujsíka potrestal už po čtyřech vteřinách, když tečoval ránu Plutnara.

Po zbytek zápasu výborně hrající Energie s přehledem hlídala těžce vydobytý tříbrankový náskok. Odpor Mory zlomil v 52. minutě agilně hrající Flek, který lehce přebruslil beka Škůrka a střelou nad padajícím Konrádem oslavil stý zápas za Vary.¨

„Ve třetí třetině domácí dominovali. Od nás to byl půl zápasu špatný výkon a bez gólu se nedá vůbec bodovat,“ povzdechl si Tomajko. „Byli jsme úspěšní a produktivní z brejkových situací,“ cenil si Mariško. „Zlepšili jsme se, ve třetí třetině už jsme nepustili soupeře do větších šancí a pomohli gólmanovi udržet čisté konto.“

Za skandovaného potlesku diváků uzavřel skóre 18 sekund před sirénou Gríger.