Brankář Komety Brno Čiliak zasahuje v duelu proti Vítkovicím.

Brankář Komety Brno Čiliak zasahuje v duelu proti Vítkovicím. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Kometa si nadělila pod stromeček tři body, odnesl to Liberec

• 12
Třetí adventní neděle znamenala pro Kometu tři body do extraligové tabulky. V nedělním duelu porazili doma brněnští hokejisté liberecké Bílé Tygry 4:3.

Jako by se poslední zápas před Vánoci a reprezentační pauzou nesl v duchu blížících se svátků spojených s nadělováním dárků.

Po první třetině Kometa na střely vedla 11:2. Nedůsledností v závěru třetiny však darovala Liberci šanci, kterou přetavil veterán Petr Nedvěd ve vedení. "Byl to nepříjemný moment, když jsme je celou první třetinu tlačili," přiznal brněnský bek David Nosek. Výsledkově nevyvedenou třetinu navíc umocnila i nevyužitá více než minutu a půl trvající přesilovka Komety pět na tři. "Tam to bylo i o sebedůvěře hráčů," všiml si asistent trenéra domácích Karel Beran.

Potěšili i nemocné děti

Nejen na ledě v posledních dnech rozdávali hokejisté Komety radost. V pátek se hráči i s trenéry vydali na oddělení dětské onkologie do Dětské nemocnice v Brně a pacientům předali drobné dárky.

Na brněnských hokejistech se však zpackaná dlouhá přesilovka nepodepsala. Hned na začátku druhého dějství srovnal skóre svým premiérovým gólem v modrobílém dresu Štěpán Novotný. A po několika minutách rozjásal necelých sedm tisíc diváků v oslabení Michal Kempný po akci Viléma Buriana.

Ten v početní nevýhodě dokázal ujet hostujícím bekům, ale místo zakončení objel libereckou klec. "Už jsem si říkal, že jsem to přidržel až moc, ale naštěstí Michal myslel útočně a nabruslil si ze druhé vlny," usmíval se forvard Burian. Na Kempného trefu však dokázal opět bleskově odpovědět Nedvěd a srovnal krok na 2:2.

Do trháku dostal Kometu v úvodu poslední třetiny pumelicí od modré Nosek. Ten přicházel do Brna před sezonou s pověstí produktivního beka, gólovou nadílku si však nadělil až těsně před Vánoci. "Člověk jde do mužstva s nějakou rolí, mně se ji nedařilo naplňovat. Teď ale cítím konečně velkou úlevu," netajil 32letý obránce.

Gólovou tečku v podání Brna zajistil Hynek Zohorna. Ve středním pásmu vybojoval puk, položil si obránce a poslal gólový dárek před prázdnou branku Vilému Burianovi. A urostlý útočník měl pro svého spoluhráče po zápase rovněž připravenou odměnu "To víno, co jsem dostal za nejlepšího hráče, mu určitě dám," usmál se Burian.

Na výsledku nezměnila nic ani Vampolova korekce skóre na konečných 4:3. Kometa si tak nadělila tříbodový dárek. Na další nadílku si Brňané budou muset počkat minimálně na Štědrý den, nebo do 26. prosince, kdy míří do Zlína.