MÁM HO. Pardubický brankář Robert Kristan má puk v lapačce, jeho spoluhráči si...

MÁM HO. Pardubický brankář Robert Kristan má puk v lapačce, jeho spoluhráči si můžou oddechnout. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Bojíme se každého domácího zápasu, lamentoval pardubický kouč Říha

• 4
Pardubičtí hokejisté se v klíčové fázi sezony trápí. Nedělní prohra s Libercem 3:4 v prodloužení byla třetím neúspěchem v řadě.

Je nabíledni, že se pardubičtí hokejisté budou muset o příslušnost k elitní šestce extraligy, jež zaručuje přímý postup do play-off, ještě tvrdě prát. Suverenita, se kterou kosili po příchodu kouče Miloše Říhy staršího nejobávanější protivníky, je tatam - na ledě tropí (často nevynucené) chyby a na jejich hokej se místy nedá dívat. Zespod se na ně navíc sápe obhájce titulu ze Zlína, což na klidu nepřidá.

„Domácí zápasy máme jako přes kopírák, i když tentokrát jsme si nevytvořili tolik šancí,“ uvedl trenér Říha a pokračoval: „Bojovností jsme to dotáhli do remízy. Pak jako bychom se toho lekli. Bojíme se doma hrát; na každém zápase je vidět, že nehrajeme lehce. Nikdo ze sebe neodevzdá to, co by měl.“

V nudné první třetině se střídaly především ofsajdy se zakázanými uvolněními. Pardubice se v útoku soužily; při přechodu středního pásma a v kombinacích většinou působily bezradně.

Gólman Kristan pak pustil libereckému Jassovi laciný gól mezi nohy. Byla to klasická „brambora“, po které se Slovinec musel cítit hodně provinile. Dojem částečně napravil v 11. minutě, kdy se na něj řítil sám liberecký Hrníčko. Jeho šanci Kristan zlikvidoval betonem. Na konci periody domácí přece jen srovnali díky ráně Gregorce „z první“.

Po přestávce Pardubičtí začali šlapat, ale vydrželo jim to jenom krátkou chvíli. Týmy se předháněly, kdo předvede tragičtější přesilovku, a čas utíkal. Hostující Urban posléze využil přečíslení tří na jednoho a Bílí Tygři opět vedli.

Tři góly mezi 46. a 48. minutou, jež vsítili Tybor, liberecký Vitásek a Nahodil, určily skóre základní hrací doby. V prodloužení musel za katr obránce Benák a Filippi dělovkou pod břevno v početní výhodě přihrál hostům bonusový bod.

Další utkání sehrají pardubičtí hokejisté v pátek 20. února od 17 hodin na ledě Vítkovic.