HVĚZDA ZÁPASU. Vysoký útočník hokejistů Liberce Tomáš Urban (v bílém při jedné z šancí před brankou Slavie) se ve čtvrtek na domácím extraligovém vítězství 4:1 nad Pražany podílel jedním gólem a dvěma asistencemi. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec doma konečně zabral. Šimek: Snad si nakloníme diváky

• 0
Hokejový Liberec se dosud na vlastním ledě trápil. Ve čtvrtek naznačil zlepšení, za tři body vyhrál teprve podruhé v sezoně, Slavii nakonec přehrál jednoznačně 4:1. U tří ze čtyř libereckých gólů byl útočník Tomáš Urban, autor gólu a dvou asistencí.

„Měli jsme lepší pohyb než soupeř. Bylo to hodně o bojovnosti a té jsme měli víc než Slavia,“ řekl obránce Radim Šimek, střelec třetí liberecké branky. „Diváci zatím nebyli moc spokojení, snad jsme si je teď naklonili na svou stranu.“

První třetina přinesla nezáživnou hru. Diváci neviděli ani gól a na obou týmech bylo patrné, že nejsou v bůhvíjaké pohodě. „Snažíme se hrát hlavně dobře do obrany. Přijde mi, že když dostaneme první gól, tak nás to položí,“ uvedl Šimek.

Liberec šel ve 25. minutě do vedení po parádní Urbanově trefě nápřahem z levého kruhu. Jenže hosté brzy srovnali, když nejaktivnější slávistický hráč Školiak šikovně tečoval před brankou nahození od modré.

Bílí Tygři se však nenechali deprimovat a ještě ve druhé třetině si vedení znovu vzali. Znovu u toho byl dlouhán Urban, který přihrál zadovkou obránci Vitáskovi, jenž se trefil krásně švihem z pravého kruhu k protější tyčce.

V závěrečné části si Tygři výhru ještě pojistili. Nejprve se trefil obránce Šimek a čtvrtý gól vstřelil po nádherném sólu navrátilec do sestavy Bulíř, který z vlastní poloviny projel kolem pravého mantinelu, nabruslil si mezi kruhy a parádně zavěsil do růžku. Slavia zažila v Liberci šestou prohru v řadě.

Hokejisté Liberce se museli ve čtvrtečním utkání obejít bez útočníka Jakuba Valského, který dostal trest na tři utkání. Disciplinární komise soutěže mu zastavila činnost za faul na Miroslava Indráka z Plzně v úterní dohrávce 10. kola. „Při zákroku se hráč dopustil zcela prokazatelného aktivního pohybu kolenem proti směru jízdy protihráče, kterého zasáhl do oblasti kolena. Musel si přitom být vědom toho, že následkem podobného zákroku může být i těžké zranění protihráče,“ odůvodnil trest předseda komise Karel Holý.

Disciplinární komise potrestala i dalšího hráče Liberce, útočníka Petra Vampolu. Za nafilmovaný pád, za který byl v zápase s Plzní i vyloučen, dostal pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního platu.

Třetí zápas v týdnu odehrají hokejisté Liberce v neděli na ledě hradeckého Mountfieldu.