Obránce Čakajík musel do útoku

Třinec - Hokejisté Třince doma po Zlínu porazili i dalšího favorita. V pátečním třiadvacátém kole extraligy vydřeli vítězství nad Pardubicemi 3:2 (0:1, 1:0, 2:1). "Hlavně jsme bojovali," prohlásil trenér Marek. "Dvakrát jsme prohrávali, nevypadalo to dobře, ale hráči našli morální i fyzické síly na obrat."

Utkání se zlomilo ve třetí třetině. "To jsme během dvou minut dostali dva góly," povzdechl si pardubický obránce David Havíř. "Snažili jsme se, ale nepodařilo se nám vyrovnat."

Hostům nepomohlo ani trestné střílení, které ve 46. minutě sudí nařídil za faul Rozsívala na ujíždějícího Hemského. „Prostě nedal, Vojtek ho vychytal," podotkl Havíř.

"Už v první třetině Vojtek podržel svůj tým, mohli jsme vést tři nula," řekl pardubický asistent Jiří Šejba. "Doplatili jsme na nezodpovědnost některých hráčů."

Třinečtí se museli obejít tři útočníků, bez nemocného Richarda Krále, ale stále i bez Marka Melenovského a Václava Pletky.

Melenovský si léčí zlomenou klíční kost. Pletka už sice začal s týmem trénovat, jenže další vyšetření bylo nemilosrdné - operace menisku. Útočník bude chybět další asi čtyři týdny.

A tak trenér Pavel Marek poslal do čtvrtého útoku obránce Martina Čakajíka. "Neměli jsme už žádného útočníka," řekl Marek. "Je to ofenzivní hráč. V Třinci odehrál nejlepší utkání."

Martin Čakajík se o tom, že půjde do útoku, dozvěděl na dopoledním rozbruslení.

"Vzadu mi to v minulých zápasech příliš nešlo," podotkl Čakajík. Dodal, že mu nedělalo problém přejít z útoku do obrany. "Navíc jsme hráli docela dobře. Škoda, že jsme neproměnili některou z šancí."