Nemůžeme být zklamaní, zní od slávistů

• 12
Zlín - Zatímco na ledě zlínského stadionu se stále slavilo, hokejisté Slavie se po prohře v pátém finále trousili k autobusu. Kouč Růžička si povídal s bekem Janem Novákem. A Milan Antoš popíjel pivo. Smutek na slávistech nebyl znát. "Sportovní prohra, mrzí mě to. Ale neberu to tragicky," říká zkušený útočník.

Loni jste slavili vy. Teď vám asi není moc veselo...
Neberu to tragicky. Prohráli jsme, ale že bych byl zkroušený, to ne. Mrzí mě to jako každá jiná sportovní prohra.

Přitom se zdálo, že byste mohli Zlínu oslavy překazit. Vedli jste.
Jenže jsme v tomhle zápase udělali hodně chyb. Hlavně ve třetí třetině. Chybovali jsme při gólech na 1:1 i 1:2. Při tom třetím si někdo nedokázal pohlídat beka, který střílel. Nezvládli jsme to.

Projevila se při tom i vaše únava?
Neřekl bych, že to bylo z únavy, ale z podcenění.

Z podcenění? Vždyť jste sehráli ve finále čtyři vyrovnané zápasy.
Člověk si myslí, že už to zvládne, stačila jedna třetina. A místo toho si nehcáme dát tři rychlé góly.

Občas se zdálo, jako byste se báli brankáře Altrichtra, který vás v předchozích zápasech vychytal. Třeba Klepiš zvolil v přesilovce místo střely nahrávku.
Zrovna tahle šance se měla řešit jinak. O přestávce jsme si to řekli. Ale taky jsme nastřelili dvě krásné tyče.

Nevzpomněl jste si v závěru zápasu na to, jak jste slavili vy loni v Pardubicích?
Nemyslel jsem na to. Tak od patnácté minuty třetí třetiny jsem věděl, že dva góly už nedáme. Nijak jsem se nenervoval.

Jaká asi bude cesta domů?
Dáme si pivo, pokecáme. Sezonu jsem dotáhli až do finále, i když podle všech pro nás byla ztracená. Nemůžeme být zklamaní.

Zlín - Slavia: brankář Slavie Petr Franěk při jednom ze zásahů.