Petr Nedvěd se po pauze zaviněné zdravotními problémy znovu vrátil do sestavy Liberce - ilustrační foto. | foto: Radek Petrášek, ČTK

Nedvěd už hrál, dal i gól, ale hokejisté Liberce padli

Třetí letošní návrat po zdravotních problémech přichystal hokejový útočník Petr Nedvěd. Kapitán Bílých Tygrů se zotavil z dlouhé angíny a při stále rozsáhlé marodce opět vedl Liberec. Ani to však nepomohlo, přestože vstřelil gól, připravoval palebné pozice a měl sám šance.

Liberečtí v neděli doma v Tipsport aréně ve 39. kole extraligy podlehli Českým Budějovicím 2:3. Jihočeši tak utnuli hrozivou sérii osmi zápasů bez vítězství.

Hosté udeřili dvěma trefami mezi 9. a 15. minutou, když Leinonena překonali z blízkosti volní Kotrla a po něm Šimánek. Tygrům vázla rozehrávka ve středním pásmu a fanoušci začali pískat.

Brzy je ztišil gólem Nedvěd, který snížil na 1:2 z přesilovky. Za brankou převzal puk, typickým způsobem si vybruslil a z velkého úhlu překvapil Turka střelou mezi betony.

Před polovinou druhé třetiny však bleskově využily přesilovou hru i Budějovice, to do prázdné brány doklepl Mikeska, a opět odskočily o dva góly. Poté se poroučel ze své klece finský gólman Leinonen a nahradil ho Pinc. Ten už gól nepustil a domácím pak vlil naději šest minut před koncem přesnou trefou od modré Kašpařík.

Jenže závěrečný drtivý tlak při power-play od poloviny 58. minuty vyrovnání nepřinesl. "Nepovedená první třetina nás stála celé utkání litoval Petr Nedvěd. "Pak jsme se sice probrali, ale bohužel to nikam nevedlo. Soupeř hrál jednoduše a chytře." V pátek hostí Liberec Mladou Boleslav.