Plzeňští útočníci Adrián Holešinský (89) a Tomáš Mertl slaví gól Ondřeje Matýse...

Plzeňští útočníci Adrián Holešinský (89) a Tomáš Mertl slaví gól Ondřeje Matýse (vlevo). | foto: Petr Eret, MAFRA

Neskutečný obrat Indiánů, z Boleslavi vezou výhru. Ukončí jejich krizi?

• 0
Čekání plzeňských hokejistů na bodový zisk ze hřiště soupeřů je u konce. Po divokém průběhu dokázali v Mladé Boleslavi otočit nepříznivý vývoj z 0:3 na 4:3 a berou tři body.

Domácí šli hned v úvodu zápasu do vedení, když v početní výhodě skóroval Filip Suchý, jenž ještě minulou sezonu oblékal plzeňský dres. Ve druhé třetině navýšila Boleslav vedení už na 3:0 a s Plzní to nevypadalo vůbec dobře.

„Měli jsme špatný vstup do utkání, celkově jsme byli nedisciplinovaní a měli hodně vyloučených. My jsme si k tomu o přestávce něco řekli, ale na začátku druhé třetiny přišla znovu chyba. Nepohlídali jsme hráče a podruhé inkasovali. Potom přišel zbytečný faul a prohrávali jsme o tři branky,“ nehledal výmluvy plzeňský trenér Kořínek.

Jenže zanedlouho se i na druhé straně prosadil hráč, který působil v týmu soupeře. Tim Söderlund ve svém druhém utkání za Plzeň trefil při přesilovce horní růžek Růžičkovy svatyně. Indiáni zvýšili aktivitu a ve třetí části po gólech Rekonena a Holešinského dorovnali stav. „Trochu jsme změnili hru, chtěli jsme víc napadat, což se nám dařilo. Několikrát nás také podržel brankář, hlavně při přesilovkách. Závěr byl velmi hektický a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ doplnil plzeňský trenér.

Šok pro domácí přišel tři minuty před koncem, když Zámorského bekhendové nahození od modré čáry zaplulo za záda mladoboleslavského gólmana. Hokejisté Plzně dokonali neuvěřitelný obrat a připsali si veledůležité body.