Naposledy se střetli ve finále extraligy -  Radek Bonk z Třince kontroluje puk za brankou vítkovického Romana Málka.

Naposledy se střetli ve finále extraligy - Radek Bonk z Třince kontroluje puk za brankou vítkovického Romana Málka. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Mistr vs. vicemistr. První derby v nové sezoně je tu

• 4
Jak jsou na tom před derby? Třinec cestoval v neděli 1 000 kilometrů kvůli výhře 6:2 v Karlových Varech. Vítkovičtí prohráli doma s pražskou Slavií 3:5 a byla to pro ně třetí prohra v řadě.

Naposledy proti sobě stáli hokejisté Třince a Vítkovic ve finále minulé extraligy. Los nového ročníku soutěže určil, že se proti sobě postaví dnes ve 13. kole, které uzavírá první čtvrtinu základní části.

"Derby bývá úplně jiné než jakýkoli jiný zápas," prohlásil třinecký útočník David Květoň. "Ale neměli bychom rozlišovat, jestli jde o derby, nebo ne. Každý musí jít na sto procent i do jakéhokoli jiného zápasu," podotkl Květoň.

Třinečtí mohou být před utkáním, které začne v 17.40 hodin vysílat ČT4 Sport, o něco klidnější než jejich soupeř. Po nepovedeném startu soutěže se mistrovský celek zvedl a nyní je na šesté příčce. Vítkovice sice bodovaly v šesti úvodních duelech, ale pak je štěstí opustilo.

V předchozích třech duelech nezískali ostravští hokejisté ani jediný bod, což se jim s výjimkou finálové série nestalo po celou minulou sezonu. Proto jsou nyní Vítkovice až na devátém místě. Na Třinec ztrácejí 4 body.

"Teď je jenom na nás, jak se s tím vypořádáme. Musíme znovu zvednout hlavy, hrát pozitivně a hlavně celých šedesát minut na sto procent," prohlásil vítkovický obránce Marek Malík.