Autor rozhodujícího gólu v prodloužení Michal Birner z Liberce. | foto: ČTK

Birner o duelu se Spartou: Utkání mělo vývoj, o jakém se nám ani nezdálo

• 1
Patnáct gólů, napínavé zvraty, střídání brankářů na obou stranách, bouřlivá atmosféra. Bitva 2. kola extraligy mezi Libercem a Spartou nabídla parádní hokejovou show, ve které domácí Bílí Tygři před téměř vyprodanou arénou nakonec soupeře přetlačili 8:7 v prodloužení.

„Hodně gólů, diváci nadšení, trenéři zralí na blázinec,“ glosoval neuvěřitelné drama asistent trenéra hostů Jaroslav Nedvěd.

Jeho tým sice inkasoval už po minutě hry, bleskově však zápas otočil. V čase 3:43 za stavu 1:3 z pohledu domácího týmu Justina Peterse v liberecké brance vystřídal Marek Schwarz. I ten však do konce divoké úvodní části třikrát inkasoval.

Před první přestávkou svítilo na kostce nad ledem pro domácí děsivé skóre 2:6. „Utkání mělo vývoj, o jakém se nám ani nezdálo, Sparta byla všude dřív a výsledek odpovídal tomu, co se v úvodních dvaceti minutách dělo,“ uznal liberecký útočník Michal Birner.

V kabině si pak vzal slovo zkušený obránce Ladislav Šmíd, aby tým nahecoval. „Museli jsme na sebe trochu houknout, vysvětlit si, jak to má být a naštěstí to zafungovalo,“ řekl náhradní brankář Marek Schwarz, který nakonec odchytal téměř celé utkání.

Sparta selhala v Liberci, Pardubice a Kladno potvrzují roli outsiderů

Ve druhé třetině Liberec umazal svou ztrátu ze čtyř na tři góly. Byla to však jen předzvěst skvělého obratu. V závěrečné části Tygři díky dvěma trefám Birnera a jedné Bulíře vyrovnali na 7:7 a v prodloužení zakončoval kombinaci do odkryté branky opět Birner, který tak zkompletoval hattrick. „Nejsem žádný extra střelec a každý gól je hezký, ale hlavně jsem rád, jak zareagoval celý tým a naše lajna, která má mužstvo táhnout,“ řekl Michal Birner.

Bílí Tygři nastoupili k zápasu se Spartou pouhý den po sobotní výhře 6:3 v Hradci Králové. Oba zápasy ukázaly velkou ofenzivní sílu týmu, ale 10 inkasovaných gólů není dobrou vizitkou obrany.

„Není to jen o becích a brankáři, je to práce všech pěti hráčů na ledě. Že dáme nějaké góly, to my víme, ale hra dozadu je o tom, jak je kdo schopný se obětovat. Posledních dvacet minut zápasu se Spartou ukázalo, že to dokážeme,“ prohlásil strůjce  obratu Michal Birner.