Rostislav Olesz (uprostřed v červeném) a Lukáš Kucsera vedle něj hrají před...

Rostislav Olesz (uprostřed v červeném) a Lukáš Kucsera vedle něj hrají před brankou Liberce. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Tygři zlomili Olomouc. Pomohl nám rychlý gól ve třetí třetině, říká kouč

• 0
Hokejisté Liberce potvrdili páteční jasnou domácí výhru 7:1 nad Pardubicemi. V neděli v utkání 2. kola extraligy zvítězili díky třem gólům v závěrečné třetině na ledě Olomouce 4:1 a vévodí neúplné tabulce. Na triumfu Bílých Tygrů se opět výrazně podílel zkušený obránce Šmíd, jenž ke čtyřem kanadským bodům za čtyři asistence v úvodním duelu přidal další dva za gól a nahrávku.

„Bylo to velice těžké utkání pro oba celky se spoustou soubojů a nikdo nedal nikomu nic jen tak,“ řekl Patrik Augusta, liberecký kouč.

Zápas se pro Severočechy nevyvíjel dobře, když domácí šli v závěru úvodní dvacetiminutovky do vedení po dorážce Handla. Liberečtí byli v ofenzivě půl zápasu docela neškodní, ale obrat přišel ve 31. minutě. Švrček fauloval rychlíka Zachara, Lenc proměnil trestné střílení a zajistil pro hosty důležité vyrovnání.

Tygři začali být nebezpečnější a Olomouc zlomili báječným nástupem do třetí části. Šmíd přihrávkou o mantinel našel rozjetého Filippiho, který střelou pod břevno překonal gólmana Konráda. Na tabuli svítil čas 40:09. O šest minut později už skóroval Šmíd sám a definitivní pečeť na vítězství Liberce dal Vlach, který v oslabení vystihl rozehrávku a tvrdou střelou překvapil Konráda.

„Nepovedl se nám začátek, soupeř byl lepší a aktivnější a my měli problém s vyvážením puku z obranného pásma. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, vytvořili si šance a vyrovnali. Ve třetí třetině nám pomohl rychlý gól, v podstatě hned jsme na něj dokázali navázat dalším a celou závěrečnou část jsme odehráli dobře,“ pochvaloval si Augusta.