Liberec - Jihlava

Liberec - Jihlava - Momentka z utkání Liberec - Jihlava. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec padl s Davosem až po samostatných nájezdech

Hokejisté Liberce po středeční těsné porážce s Eisbärenem Berlín prohráli ve druhém utkání na turnaji Coupe des Bains v Yverdonu Davosu 3:4 po samostatných nájezdech a budou hrát o konečné páté místo.

V sobotu od 12:00 čeká Bílé Tygry Lausanne nebo Ambri/Piotta.

Davos - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2)

Davos se dostal do vedení ve 4. minutě díky Petru Sýkorovi, letní posile z Pardubic. V úvodní části ještě zvýšil náskok švýcarského týmu Jan Von Arx. Na konci druhého dějství sice snížil Blatný, ale na začátku závěrečné části vrátil Davosu dvoubrankové vedení Daigle, bývalá jednička draftu NHL. Jareš s Hruškou pak vyrovnali, v nájezdech však uspěl soupeř.

Branky: 4. Sýkora, 15. J. Von Arx, 41. Daigle - 39. Blatný, 44. Jareš, 47. Hruška. Rozhodčí: Clément - Dumoulin, Fluri. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 250.

Sparta Praha - Petrohrad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Hokejisté Sparty dnes porazili ve svém závěrečném utkání v základní skupině na turnaji v Salcburku Petrohrad 2:0 a v neděli budou hrát finále. Pražané totiž naplno bodovali i v prvním duelu ve čtvrtek proti domácímu Salcburku. V boji o triumf narazí v 19:30 na Curych či Kolín nad Rýnem.

V závěru úvodní třetiny se vyznamenal sparťanský gólman Pöpperle proti Koroljovovi a po 95 vteřinách druhé části kapituloval americký brankář Esche, kterého překonal Langhammer. Zvýšit mohli v druhém dějství ještě Ton, znovu Langhammer a Broš.

V 46. minutě měl Petrohrad blízko k vyrovnaní, ale Sušinského střelu zastavila tyč a další akci tohoto ruského reprezentanta zastavil Pöpperle.

Při přesilovce Sparty a power play Petrohradu pojistil výhru do prázdné branky dvě vteřiny před koncem Výborný.

Branky: 22. Langhammer, 60. Výborný. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

EV Zug - Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Hokejisté Karlových Varů vstoupili do Kolin Cupu v Zugu výhrou nad domácím týmem 4:2, o níž dnes Západočeši rozhodli dvěma góly v závěrečné třetině. V dalších zápasech čeká Energii v sobotu od 14:30 Lugano a v neděli od 13:00 Mannheim.