Momentka z utkání Karlovy Vary - Kladno

Momentka z utkání Karlovy Vary - Kladno | foto: Martin Stolař, MAFRA

Kladenští hokejisté padli. Ztrácí domácí suverenitu?

• 0
Vítězná aura, která obklopovala kladenský hokejový stadion, se pomalu rozplývá. V loňské sezoně a na začátku té letošní byl stařičký zimák pro soupeře téměř nedobytným územím. Teď ale Kladenští prohráli už druhý domácí zápas v řadě, Plzni podlehli 0:3.

V první třetině přitom měli domácí jasnou převahu. Jenže Západočechy podržel gólman Dušan Salfický.

Dvojnásobný mistr světa pochytal 37 střel. "Na ledě byl jedničkou, Kladno by mu nedalo gól snad do půlnoci," chválil Milan Razým, asistent plzeňského kouče.

Sedmatřicet střel. Takové číslo nesvědčí o tom, že by Kladno hrálo mizerně. Ale pouze o střelecké nemohoucnosti. Vždyť zahodilo i dlouhou přesilovku pět na tři.

"Těžko se mi hovoří, protože si nemyslím, že bychom hráli špatně, ale velice se trápíme v koncovce. Co je platné, že v první i druhé třetině jsme měli více ze hry, nevytěžili jsme z toho vůbec nic," uvedl Zdeněk Müller, kouč Kladna.

Jediným střelcem první části se tak stal Tvrdík, který skóroval v přesilové hře po Vampolově nahrávce před odkrytou branku. Druhý gól hostů přišel opět v početní výhodě, trefil se Jaroslav Kracík.

Přesilovka? Oslabení? Plzeňským to včera bylo jedno. Třetí gól dal Straka při hře ve čtyřech, když ujel po pravé straně a trefil se Kopřivovi nad vyrážečku – 0:3.

A to ještě hosté zahodili trestné střílení, k němuž se postavil Hanzlík, jenž mířil mezi betony. Puk neprošel.
A Kladno padlo. Po včerejším kole až na 12. příčku tabulky.