Jihlava konečně vyhrála, dobyla Vsetín

• 5
Třiadvacet zápasů čekali hokejisté beznadějně poslední Dukly Jihlava na výhru. Dočkali se ve čtyřiadvacátém a získali první body pod trenérem Fardou. Ve 39. kole hokejové extraligy vyhrála Jihlava ve Vsetíně 2:1. Na předposlední Třinec, který prohrál v prodloužení 1:2 se Spartou, však Dukla ztrácí propastných 22 bodů.

Roman Málek se představil v karlovarském dresu na Slavii. V první polovině zápasu třikrát inkasoval, ale z utkání nakonec bylo drama – Slavia vyhrála 3:2.

Pardubice posedmé vyhrály, když v divoké přestřelce uspěly na kladenském ledě a zvítězili 5:4.

Znojmo porazilo Plzeň v přímém souboji o postavení na pomezí osmého místa zajišťujícího postup do play-off 4:3 a bodově se na soupeře dotáhlo.

Popáté v řadě prohrál Litvínov, který před svými fanoušky nestačil na Vítkovice a má na pomezí osmičky stejně bodů jako Znojmo a Plzeň.

Liberec remizoval 3:3 s mistrovským Zlínem, který na bod dosáhl díky třem využitým přesilovkám. Dvakrát se trefil ostrostřelec Balaštík.

Vsetín - Jihlava 1:2
Dvě branky Pavla Vostřáka nasměrovaly Jihlavu k výhře. Vsetínští, kteří v pátek nehráli kvůli chřipkovému onemocnění poloviny kádru, stačili odpovědět jenom jednou. Výtečného Masalskise překonal pouze v závěru úvodní třetiny Frolo. Za stavu 1:1 pomohla lotyšskému gólmanovi při Radivojevičově střele horní tyč. Svůj tým pak ve třetí třetině podržel při sólech Vlacha, Vaka i Radivojeviče, odolal i při závěrečné power-play domácích. Trenér Richard Farda tak dovedl Duklu v sedmém zápase k prvním bodům, celkově čekal poslední tým tabulky na plný bodový zisk 24 utkání.

Antonín Stavjaňa (Vsetín): „Proti Jihlavě se hrálo špatně, je to nepříjemný soupeř. S jedním gólem se vyhrát nedá a tyčky se nepočítají. Viróza se na našem výkonu projevila. Vyšli jsme z herního rytmu, trénink byl nekonsolidovaný. Nedalo se nic nacvičit.“
Kamil Konečný (Jihlava): „V každém zápase bojujeme o sebevědomí. Po dlouhé sérii jsme konečně zabodovali. Je pravda, že v některých zápasech venku jsme odvedli lepší výkon než ve Vsetíně, chybělo nám štěstí. Dnes to bylo hodně upracované. Kluci makali na doraz, hráli obětavě a vítězství jsme si zasloužili.“

Branky a nahrávky: 20. Frolo (Klesla) - 11. Vostřák (Mareš), 38. Vostřák. Rozhodčí: Venglář - Kareš, Bádal. Vyloučení: 9:11, navíc Čechmánek, Vlach - I. Padělek, Vostřák všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3470. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0.

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Jaškin, Hrabal (21. Spitzer) - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Hudler, Demel - Selingr, Vak, Vlach. Trenéři: Stavjaňa a Tabara.
Jihlava: Masalskis - Devečka, Zajac, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Punčochář - Vostřák, Mareš, Klimt - I. Padělek, A. Padělek, Lubina - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Dolana, P. Altrichter, Rytnauer. Trenéři: Farda a Konečný.

Třinec - Sparta 1:2 v prodl.
Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE
Nedvěd bekhendem zajistil Spartě dva body v prodloužení. Třinečtí padesát minut vedli, náporu hostů odolávali do 58. minuty. To hosté po rostoucím tlaku vyrovnali. Domácí obětavě bránili, Biegl předváděl fantastické zákroky. Ve 48. minutě ho po Tonově dělovce zachránila tyč. Třinečtí mohli ve třetí třetině rozhodnout, jenže nájezdy  oslabení tří proti čtyřem nevyužili Klouček a Hašek.

Lubomír Pokovič (Třinec): „Naše defenzíva musí být natolik vyspělá, abychom i těsný náskok v závěru ubránili. Zápas se však z našeho pohledu lámal ve druhé třetině, kdy jsme měli asi tři brejky v přečíslení a měli z nich přidat druhý gól. To platí i o dvou sólech v oslabení tři na čtyři, v těchto chvílích musíme soupeři zasadit rozhodující úder. V závěru nám možná chyběly síly, protože jsme kvůli zdravotním problémům museli redukovat řady.“
Leo Gudas (Sparta): „Mohou nás mrzet nevyužité šance z normální hrací doby. Měli jsme jich nespočet, ale dali jsme bohužel jediný gól. Koncovka dnes byla naši slabinou. Třinec nás ale zlobil z protiútoků a mohli jsme být zároveň rádi, že nepřidal druhý gól, který mohl rozhodnout. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a se ziskem dvou bodů jsme spokojeni.“

Branky a nahrávky: 8. Klouček (J. Svoboda) - 58. Pilař (Hlaváč), 63. Nedvěd. Rozhodčí: Homola - Čech, Machálek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3850. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:1.

Třinec: Biegl - Všetečka, Podhradský, J. Malinský, Klouček, Hunkes, Mezei - Melenovský, Peterek, Hašek - J. Svoboda, Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Martynek - Pavelek, Bouz. Trenéři: Pokovič, Marek a Mach.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Majeský, Richter, od 22. navíc Schnábel - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Nedvěd, Kašpařík - Netík, Broš, Sivek - od 30. navíc D. Vrbata. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Slavia - Karlovy Vary 3:2
Slavia doma málem ztratila další zápas. Před nejhorší diváckou návštěvou v sezoně vedla o tři branky, ale hosté ještě utkání zdramatizovali, o závěrečný tlak je připravil netaktický faul Dvořáka. Domácí dál spoléhají na tahouna Vašíčka. Slávistický střelec se trefil popatnácté v sezoně, ve třech posledních zápasech má bilanci pět gólů. Proti Málkovi se prosadil bekhendovým blafákem. Karlovarský brankář před dvěma roky získal se Slavií titul, včera se podruhé postavil proti bývalému klubu a několikrát zazářil.

Ondřej Weissmann (Slavia): „Začali jsme vcelku dobře, kombinovali jsme, byli u puku a využili jsme i některé šance. Ve druhé části jsme se ale trochu uspokojili, měli jsme málo střel a místo před branku jsme si přihrávali po mantinelu. V tomto duchu jsme i zápas dokončili.“
Václav Baďouček (Karlovy Vary): „Dnes jsme nepodali zas až tak špatný výkon, ale bohužel až moc velká ustrašenost v první třetině nás stála alespoň bod. Druhá a třetí třetina byla z naší strany lepší, i když i v nich měla Slavia šance.“

Branky a nahrávky: 17. Vašíček (Tomica, Žabka), 20. Vondrka (R. Dlouhý, M. Kopecký), 27. Sup (J. Novák) - 33. Petr Kumstát (Skuhravý, Harant), 55. Alinč (Hurtaj, V. Polák). Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4267. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1.

Slavia: Franěk - J. Novák, Špaček, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, D. Pojkar, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - L. Havel, Vašíček, Tomica - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Karlovy Vary: Málek - Hlavačka, Krajíček, F. Ptáček, Kutlák, J. Polák, Harant, Suur - Dvořák, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Kucharczyk - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, V. Polák, Bednařík. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.

Kladno - Pardubice 4:5
Pardubice vyhrály posedmé v řadě. Jejich šérii nepřestřihly ani domácí hvězdy Tomáš Kaberle s Paterou. První z nich nahrál na tři branky, druhý dvě dal. Už ve 3. minutě sice využil Špelda přesilovku, ale ještě do konce úvodní části Pardubice otočily výsledek. Postarala se o to Dopitova formace: Blažek vymyslel gólovou akci nejdřív pro Sýkoru, pak pro Čáslavu.

Pak převzala taktovku druhá pardubická řada a Bulis dvěma góly vydobyl svému týmu rozhodující náskok. Jeho druhý zásah už neustál Orct a přenechal své místo v kladenské brance Kopřivovi. I on ale brzo inkasoval od Mikesky, ale domácí se vrátili do zápasu díky druhému gólu agilního Patery. Do závěrečné třetiny poslal trenér Müller jen tři pětky s cílem vyrovnat a zachránit alespoň bod, ale Lašák už další branku nepustil.

Zdeněk Müller (Kladno): „Měli jsme výborný nástup, ale v závěru druhé třetiny jsme po zbytečných chybách dvakrát inkasovali. Naštěstí se nám dařily přesilovky. Ve třetí třetině jsme si dokázali vytvořit mocný tlak, ale bohužel jsme nestačili vyrovnat. Nedařilo se ani naší tradiční opoře, brankáři Orctovi. Možná, že jsem ho měl vystřídat již po třetím gólu. Přesto věřím, že do úterního zápasu s Litvínovem se mužstvo vzpamatuje a zápas
po třech porážkách za sebou zvládneme.“

Jiří Šejba (Pardubice): „Na úvod utkání se projevil fakt, že jsme hráli včera. Postupem doby jsme však dokázali výsledek otočit a v hektické druhé třetině jsme byli stále v psychické výhodě. Musím však sebekriticky přiznat, že v samém závěru při nás stálo velké štěstí.“

Branky a nahrávky: 3. Špelda (Zajíc, F. Mrázek), 24. Martin Procházka (T. Kaberle, F. Kaberle), 27. Patera (T. Kaberle, Martin Procházka), 34. Patera (V. Bílek, T. Kaberle) - 15. P. Sýkora (T. Blažek, Dopita), 17. Čáslava (T. Blažek), 22. Bulis (Hejduk, A. Novotný), 24. Bulis (Mikeska), 30. Mikeska (Havíř, A. Novotný). Rozhodčí: Nečas - Sychrovský, Rozlílek. Vyloučení: 3:5, navíc Havíř (Pardubice) 10 min. Využití: 3:1.
Diváci: 3601. Třetiny: 1:2, 3:3, 0:0.

Kladno: Orct (24. Kopřiva) - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, Špelda, Kasík, V. Čech - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - Hluchý, Gardoň, Horna - Michal Havel, Zajíc, F. Mrázek - M. Hořava, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček.
Pardubice: Lašák - Rozsíval, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Pácal, Vyhlídal - P. Sýkora, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Průcha, Starý, Pištek - Hemský, Koukal, Korhoň. Trenéři: Martinec, Šejba.

Znojmo - Plzeň 4:3
Ze sobotního výprasku v Pardubicích se Znojmo rychle oklepalo. Včera v přímém boji o play-off skolilo Plzeň. Avšak mělo namále. Ve třetí třetině během 19 vteřin ztratilo
dvougólový náskok. A vždy kvůli stejné věci: obránce ztratil helmu a musel střídat. Nečekanou výhodu Plzeň proměnila. Opravdovou přesilovku však v závěru využilo i Znojmo a bralo tři body.

Jan Votruba (Znojmo): „Utkání bylo psychicky velmi náročné, neboť se nám nevydařil sobotní zápas v Pardubicích a proti Plzni šlo o deváté místo v tabulce. Začali jsme nervózně a zakřiknutě. Soupeř byl sice v první třetině lepší, nám se však podařilo získat jednobrankový náskok. Navzdory naší pasivitě jsme v úvodu závěrečné třetiny vstřelili branku, soupeř ale rychle vyrovnal. V přesilovce se podařilo Eratovi dát důležitou branku a výsledek jsme udrželi. Chtěl bych ocenit výkon brankáře Pruska, jenž nás podržel. Josef Straka se teprve rozehrává,“
Jiří Neubauer (Plzeň): „Zápas jsme začali dobře. Měli jsme hlavně v prvních deseti minutách tlak a vyslali na soupeřovu branku v úvodu dvacet střel, zatímco soupeř pouhou polovinu. Kuriózní je, že jsme tuto třetinu prohráli 1:2, což ovlivnilo průběh utkání. Poslední ranou do vazu bylo zbytečné vyloučení Radka Dudy, neboť jsme se nedostali k plánované hře bez brankáře a pouze spoléhali na náhodu.“

Branky a nahrávky: 10. Uram (Mojžíš), 20. Čakajík (Uram, Plášek), 45. Plášek (Pucher), 52. R. Erat (J. Straka, Bičánek) - 7. Adamský (Martin Straka), 47. D. Moravec (D. Pospíšil, Paroulek), 47. Andrašovský (Cartelli). Rozhodčí: Lauff (SR) - Lederer, Lipina. Vyloučení: 3:6, navíc Martin Straka (Plzeň) 10 min a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4553. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2.

Znojmo: Prusek - Benák, Mojžíš, Toman, Čakajík, Bičánek, Němeček, Soudek - Plášek, Pucher, Uram - R. Erat, J. Straka, Ludvík - Blatný, Vorel, I. Rachůnek - Barus, Mikulík,
Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.
Plzeň: Duba - Cartelli, M. Výborný, Pulpán, L. Procházka, Jindřich, Výtisk - Adamský, Martin Straka, Andrašovský - Duda, Jaroslav Kudrna, Matějovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec - od 21. navíc M. Polák, Kracík, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.

Litvínov - Vítkovice 2:5
Litvínov se nadále trápí, nevyhrál v osmém zápase v řadě. Vítkovice šly brzy do vedení a ještě silnější pískot se ozval, když při vlastním oslabení zakončil únik Varaďa. Domácí zabojovali, ve 25. minutě snížil v oslabení po Reichlově akci Ručinský, vzápětí vyrovnal svým desátým gólem v desátém zápase za Litvínov po výtečné kombinaci Čaloun. Pak ale ujela dvojice Šimíček - Hubáček, pojistku přidal Irgl.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): „Šli jsme do zápasu s tím, že musíme. Zase jsme prohrávali, a když jsme vyrovnali, tak přišel trest při přesilovce pět na tři a gól byl asi rozhodující. Ve třetí části jsme sice měli tlak, ale definitivně nás položila hrubá chyba a čtvrtá branka.“
 Miloš Holaň (Vítkovice): „Musím tým pochválit za velice obětavý výkon. První část patřila nám a mohli jsme ji vyhrát i vyšším rozdílem. Potom jsme se dostali pod tlak, ale dokázali jsme to ustát. Tři body zvenku, to je perfektní výsledek.“

Branky a nahrávky: 25. Ručinský (Reichel), 29. Čaloun (Reichel, Ručinský) - 4. Seman (J. Štefanka, Varaďa), 19. Varaďa, 37. P. Hubáček (Šimíček), 51. Vůjtek (J. Štefanka), 60. Irgl (Šimíček). Rozhodčí: Trombík - Český, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4520. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:2.

Litvínov: Jarina - Šlégr, Buzek, Kroupa (21. Poživil), Skuhrovec, Hranáč, Ťupa - Čaloun, Reichel, Ručinský - Balázs, V. Hübl, Trávníček - Zálešák, P. Martinec, Gombár - Heinisch, Klobouček, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Vítkovice: Pinc - Philipp (21. Pavel Kumstát), Dresler, Malík, Seman, Hudec, Křetínský - Vůjtek ml., J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - P. Míka, Burger, L. Krayzel - Hulva, Turek, Köhler. Trenéři: Vůjtek st., Holaň.

Liberec - Zlín 3:3
Šlágr extraligového kola mezi hokejisty Liberce a Zlína vítěze nenašel ani po hodině a pěti minutách. Severočeši sice dvakrát vedli o dva góly, ale vlastní nezodpovědností se připravili o výhru. Zlín využil tři přesilovky z osmi, a to mu stačilo na remízu. Domácí dvakrát v zápase vedli o dvě branky, ale na plný bodový zisk nedosáhli. V 56. minutě vyrovnal Balaštík svou druhou brankou v utkání.

Josef Paleček (Liberec): „Mrzí mě, že jsme neudrželi vedení 3:1. Zlín to na nás zkrátka v přesilovkách umí. Zápas měl jiskru a nasazení a musel se divákům líbit, zejména ve chvílích, kdy se hrálo s plným počtem hráčů na ledě.“
Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Liberec je doma podle statistik nejlepší mužstvo extraligy a na ledě to potvrzoval. Domácí nás tlačili, ale nabídli nám také několik šancí, které jsme zpočátku nevyužívali. Pokud hra plynula bez vyloučení, byl to výborný hokej. Ve druhé třetině se však zápas poněkud rozkouskoval a hráči v té fázi nebyli v hlavní roli, což je škoda. S bodem jsme nakonec spokojeni, naši kluci bojovali jako lvi.“

Branky a nahrávky: 4. Vaic (Fischer, S. Procházka), 14. Podkonický, 24. V. Novák (Čermák) - 20. Balaštík (Leška), 34. M. Hamrlík (M. Erat), 56. Balaštík (Galvas, Leška). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc M. Erat a R. Hamrlík (oba Zlín) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 5080. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:1 - 0:0.

Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, J. Moravec, Modrý, M. Duben, Fischer, Jareš - Čermák, Rataj, V. Novák - R. Vrbata, V. Nedorost, P. Rozsíval - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák, Kapoun.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Galvas, Vosátko, D. Nosek - Balaštík, Leška, Barinka - M. Erat, Čajánek, Okál - Ambruz, Kristek, Mokrejš - Záhorovský, M. Čech, Kováčik - Jenáček. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.

14. HC Dukla Jihlava 38 4 0 4 0 30 60:141 16

Pardubický gólman Ján Lašák.PRVNÍ KLADENSKÝ GÓL střílí Jaroslav Špelda. K vítězství proti Pardubicím však nestačil.Pardubický gólman Ján Lašák se sklání ke kladenskému útočníkovi Vítězslavu Bílkovi, který skončil v brance.Fanoušci na libereckém stadionu sledují extraligový zápas. Soupeřem domácího týmu je Zlín.Liberečtí hokejisté řeší ošemetnou situaci před vlastní brankou.Liberecký útočník Radim Vrbata se snaží proniknout kolem svého zlínského jmenovce Tesaříka.Zlínský útočník Peter Barinka se prosazuje mezi dvěma libereckými hráči.SOUBOJ U MANTINELU během nedělního extraligového zápasu mezi Libercem a Zlínem.