František Kaberle oblékal kladenský dres, teď je posilou Pardubic

František Kaberle oblékal kladenský dres, teď je posilou Pardubic | foto: MF DNES

Jen jsme koukali, přiznal kladenský navrátilec Kaberle

• 8
Jako herec, který se dlouho a pečlivě připravoval na svůj výstup. Když však přišla jeho chvíle, při příchodu na pódium zavrávoral a pořádně si natloukl. Trapas. Tak nějak se musí cítit kladenští hokejisté, kteří při vstupu do nové extraligové sezony zakopli už o její práh – po první třetině prohrávali doma s Karlovými Vary 0:3.

Co naplat, že se pak vytrvale snažili obhájce titulu dotáhnout, stejně prohráli 3:5.

Zvláště první třetina byla plná neobratných kotrmelců. Domácí, kteří před startem sezony spoléhali na posílenou zadní řadu a Františka Kaberleho, navrátilce ze zámořské NHL, museli být hodně nešťastní.

Obrana nestačila a špatnými nahrávkami si sama komplikovala situaci. "Měli jsme být silnější než loni, tenhle výkon mě ale zklamal. Nebylo to však jen o obráncích, útočníci se nevraceli," uvedl Zdeněk Müller, kladenský kouč.

Už v páté minutě se prosadil karlovarský Melenovský, který dostal přihrávku od Kristka, trefil se parádně – pod břevno. O minutu později zvýšil Dej. A do konce třetiny skóroval ještě Pech.

Hostující fanoušci slavili, ale většina z tří tisícovek diváků zmlkla v němém úžasu. Tak špatná byla hra Kladenských. "Oni jezdili, nahrávali si, zatímco my jsme na ně koukali," hodnotil úvodní třetinu František Kaberle.

Ani on nebyl očekávanou hvězdou. V první části nabídl hostům brejk, když na modré ztratil puk. A to v přesilovce. Ve druhé části zase podrazil Kumstáta, který naskočil na led z trestné lavice a ujížděl na Kopřivu. Trestné střílení. Domácí gólman si však s nájezdem poradil.

"Moje chyba, měl jsem si ho líp pohlídat," přiznal Kaberle.

Avšak aby jeho hodnocení nebylo jen negativní: domácí bek bojoval, získal spoustu puků a jeho tvrdost budila respekt. "Ještě nebyl rozehraný a jeho výkon půjde časem nahoru, ale i tak mě potěšil," přiznal Zdeněk Müller.

Vrcholem neobratnosti bylo špatné střídání: Kladenští hráli dvakrát ve čtyřech, pátý hráč naskočil až po desítkách vteřin. "To je nepozornost, nesoustředěnost. Musíme na tom zapracovat," řekl zklamaný domácí kouč. V dalších třetinách se sice Kladenští výrazně zlepšili, zpackané entrée přesto napravit nedokázali.