Kladno - Plzeň: domácí gólman Kopřiva inkasuje druhý gól. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Hokejistům Kladna po debaklu s Plzní utíká play-off

• 3
Hokejisté Kladna hráli naposled v základní části extraligy doma. Měl to být boj o play-off. Jenže Plzni nedali ani gól. V předehrávce 49. kola prohráli 0:5 a desátá příčka se jim vzdálila. Za Plzeň dali čtyři branky obránci.

Vydařený zápas sehrál především obránce Smrek, který skóroval dvakrát. Na Kladno bude mít dobré vzpomínky. Tři z letošních čtyř gólů vstřelil právě tomuto soupeři.

Západočeši se  výrazně přiblížili vyřazovacím bojům. Na jedenácté České Budějovice mají po dnešku devítibodový náskok, na šesté Vítkovice ztrácí Plzeň jen dva body. Její brankář Jan Chábera vychytal čtvrtou nulu v sezoně.

V utkání šlo oběma týmům o hodně. Kladno se chtělo dotáhnout na soupeře ze západu Čech, a přiblížit se tak desátému místu. To je vstupenkou do předkola play-off.

Tento plán dostal trhlinu už v osmé minutě, kdy přesilovku využil střelou od modré Smrek. Kladenští nebyli v první třetině nebezpeční. Nevydařila se jim ani přesilovka.

Do druhé části vstupovali domácí s výhodou jednoho muže, ale brzy o výhodu přišli. Chvíli nato opět v oslabení kapitulovali. Tomas využil ve krásnou Cartelliho přihrávku.

Utkání jsme sledovali on-line

Odevzdané domácí hráče dorazil ve 34. minutě Redlihs třetím gólem a diváci začali odcházet z již tak prořídlého hlediště. Středočechy mohl vrátit do hry Procházka, ale střelou bez přípravy trefil jen pravou tyčku.

Ve 38. minutě mohl přidat další zásah Plzně Straka, tváří v tvář Kopřivovi však trefil jen horní tyčku. Od ní se puk odrazil zpět do gólmana a mířil do branky, ještě před čárou ho však zametl do bezpečí dojíždějící Procházka.

Závěrečnou část začalo Kladno 21 sekund dlouhou přesilovkou pět na tři, ale po vypršení prvního z trestů inkasovalo, když se podruhé v utkání trefil Smrek.

Ve 49. minutě hrála pět na tři 39 sekund Plzeň. A početní výhodu po devíti sekundách využil Cartelli. Kladenský zmar dokumentovala o chvilku později Bělohlavova rána do tyče, na niž vzápětí odpověděl stejným způsobem Adamský.

Hlasy trenérů:
Zdeněk Müller (Kladno):
"Náš výkon byl zklamáním. Plzeň byla jasně lepší a přehrála nás ve všech směrech. Hlavně přesilovky hráli výborně. Naopak nám se vůbec nedařily. Výkon byl hodně špatný a nestačil by ani na play out. Možná se na týmech podepsaly odlišné koncovky včerejších zápasů. Plzeň otočila zápas v Liberci, my jsme prohráli prodloužení ve Varech a ta těsná porážka asi zanechala stopy."

Pavel Hynek (Plzeň): "Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Celý zápas se nám dařila obrana. Rozhodli jsme v přesilovkách, v nichž jsme dali tři góly, což se nám zase tak často nestává. Nad šestkou nijak nepřemýšlíme a neděláme si rozpis ostatních týmů, kdo by mohl kde ztratit. Soustředíme se hlavně na sebe."

Kladno - Plzeň 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Smrek (M. Straka), 27. Tomas (Cartelli, Redlihs), 34. Redlihs (Tomas, Kracík), 41. Smrek (Redlihs), 49. Cartelli (Vostřák, M. Straka). Rozhodčí: Mikula, Turčan - Bejček, J. Svoboda. Vyloučení: 11:10. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1805.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, A. Novotný, Šmach, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Plzeň: Chábera - Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Ludvík - Adamský, Jan Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.