Na Kladně se hokejisté Zlína radovali dvakrát. To na body nestačilo.

Na Kladně se hokejisté Zlína radovali dvakrát. To na body nestačilo. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína vypadli po páté porážce v řadě z první šestky

• 4
K čemu se dlouho schylovalo, se stalo včera skutečností. Hokejisté Zlína vypadli z první extraligové šestky, která má zaručený přímý postup do čtvrtfinále play-off. "Neproměnili jsme šance," litoval asistent kouče Josef Turek.

Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha podlehli na Kladně 2:3, prohráli už pátý duel v řadě a celkově osmý z devíti posledních. Vítkovice se tak na ně bodově dotáhli a navíc mají k dobru dohrávku.

"Byl to na pohled hezký zápas. Vytvořili jsme si gólové příležitosti, ale neproměnili jsme je v klíčových momentech," pojmenoval Josef Turek hlavní příčinu porážky.

První zlomový okamžik přišel ve 46. minutě za stavu 1:1, když Lepineovi sebral puk Leška, ale brankář Chábera jeho blafák přečetl. "Místo abychom výsledek otočili, tak jsme si dali vlastní gól a třetí branka nás srazila," posteskl si Turek.

Přesto mohli hosté dovést zápas do prodloužení. Tři minuty před závěrem snížil Holík a v následném oslabení po zbytečném vyloučení Galvase zahodil Leška svůj druhý nájezd.

"Zahrál dobrý zápas, s Hamrlíkem zařídil první gól. Nejde mu to vyčítat. Extraligoví gólmani jsou dobří," prohodil Turek. "Podobné šance jsme měli i v minulých zápasech," připomněl, že v pátek chytil boleslavský gólman Hübl Zlínu dokonce dva trestné nájezdy.

"Podržel nás gólman Chábera," věděl Turkův protějšek Petr Tatíček. "Jsou to pro nás důležité tři body, protože to byl vyrovnaný zápas."