Vítkovice - Kladno: ladenský brankář Miroslav Kopřiva vyráží střelu Lukáše Krenželoka z Vítkovic.

Vítkovice - Kladno | foto: Petr Sznapka, ČTK

Hokejisté Vítkovic potvrdili pozici lídra, Klimek se blýskl hattrickem

• 17
Hokejisté Vítkovic zůstanou v čele extraligy i po 24. kole. Aktuální formu potvrdili v předehrávce s Kladnem, které bez potíží přehráli 6:1. Třemi góly se blýskl domácí útočník Lukáš Klimek.
Vstřelit tři góly v extraligovém zápase se mu podařilo vůbec poprvé.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Už po první třetině mohlo být o výsledku rozhodnuto. Vítkovice důrazem i bruslením nedávaly soupeři vydechnout a Kopřiva se měl v kladenské brance co ohánět.

Přes spoustu dobrých zákroků neodolal ani tři minuty: už po 158 sekundách dotlačil ze závaru před brankovištěm puk poprvé za čáru Klimek.

Gól na jednostranném průběhu nic nezměnil. Pasivní hosté zaostávali hlavně v nasazení a měli štěstí, že Krenželok v přečíslení dva na jednoho neposlal puk před prázdnou branku úplně nekrytému Burgrovi.

Kopřiva si po další chybě kladenské obrany poradil i s únikem Klimka. Domácí marně dobývali soupeřovu branku i v přesilovce. Jurečka tečovanou střelou trefil tyčku a Krstev poslal bombu z dorážky do jednoho ze zadáků, který úspěšně zaskočil za gólmana.

Z dvacetiminutové pohody vítkovického brankáře Pince Středočeši vyrušili až v závěru první části, nerozchytaný gólman si však s atakem Diviše dokázal poradit.

Kladno až na začátku druhé části projevilo větší aktivitu, ale druhý gól v jeho síti obrátil všechno ke starému. Klimek se opět prosadil v souboji před brankou a Kopřivu překonal podruhé.

Defenziva Středočechů byla k vítkovickému víření před brankou dále tolerantní. Z těsné blízkosti skóroval i Svačina, který vyšťoural puk ze skrumáže před Kopřivou.

Tři góly k dobru už Vítkovicím uvolnily ruce. Výběr kouče Hadamczika si dovolil v útočné části mnohem více kombinovat a jednu z akcí zakončil přesným volejem Petrovický. Pátý gól měl nádech exhibice: trojice Roman, Hruška, Varaďa rozebrala hostující defenzivu a Varaďa si bekhendem vychutnal Kopřivu.

Kladenští trenéři ušetřili reprezentačního gólmana dalších útrap a na poslední část ho vystřídal Lev, který už neměl tolik práce. Vítkovice šetřily síly, Klimek si přesto vystřílel hattrick, když i do třetice se do sítě trefil z bezprostřední blízkosti brankoviště.

Pět minut před koncem hosté zkorigovali porážku, čisté konto poskvrnil Pincovi bekhendovým blafákem Kuchler.

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Podali jsme ve všech řadách kvalitní výkon. Měli jsme dobrý pohyb, dobře jsme bruslili. Dařila se nám i kombinace, přesně jsme stříleli. Prostě všichni hráči zaslouží pochvalu. Je jen škoda, že to nevidělo více diváků."
Zdeněk Müller (Kladno): "Podali jsme asi nejhorší výkon v sezoně. Domácí byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli. Nás držel nad vodou v první třetině ještě brankář Kopřiva, který měl několik vynikajících zákroků. Hodně sil nás stál asi minulý zápas s Plzní. Vůbec jsme se nedostávali do šancí."

Vítkovice - Kladno 6:1

Branky a nahrávky: 3. Klimek (Varaďa, Štefanka), 27. Klimek (Štefanka), 29. Svačina (Kuboš, Ujčík), 34. Petrovický (Ujčík, Svačina), 39. Varaďa (R.
Hruška, Roman), 54. Klimek (Varaďa) - 55. Kuchler (Čurilla, Eberle). Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3682.

Vítkovice: Pinc - Krstev, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Jurečka, Ovčačík, Voráček - Kvapil, Burger, Krenželok - Ujčík, Petrovický, Svačina - Roman, R. Hruška, Treille - Klimek, Štefanka, Varaďa - od 22. min. navíc Strapáč.
Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Kladno: Kopřiva (41. Lev) - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Trončinský, Hořava, Šmach - Diviš, Patera, M. Procházka - Z. Nedvěd, Frolík, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Stieler, Čurilla, Eberle. Trenéři: Müller, Kasík a Krása.

14. Mountfield Č. Budějovice 23 6 2 2 13 58:72 24

Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet výher v prodloužení či po samostatných nájezdech, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech, počet porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.