Gólová radost hokejistů Pardubic | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Hokejisté Pardubic jedou do Mladé Boleslavi pro odvetu

• 0
V dresu pardubického týmu se pokusí na výborné výkony navázat Pavel Brendl, Bruslařský klub táhne matador David Výborný.

Po týdenní odmlce způsobené reprezentační přestávkou se dnes o slovo opět hlásí hokejová Tipsport extraliga. Zápas 21. kola sehrají pardubičtí hokejisté na ledě mladoboleslavské Ško-Energo Arény od 17.30 hodin.

První vzájemné měření sil v této sezoně dopadlo lépe pro Mladou Boleslav, která si z Pardubic odvezla všechny body za výhru 3:2, i přestože po osmi minutách prohrávala 0:2 a byla výrazně horším týmem.

Výhru Bruslařskému klubu nakonec zajistil v čase 59:54 kanonýr Jaroslav Balaštík a byla to první tříbodová výhra nad Pardubicemi v historii mladoboleslavského klubu.

Boleslav před zápasem s Pardubicemi výrazně posílila, do kádru čtrnáctého týmu tabulky se po krátké anabázi v Liberci vrací kanadský obránce Darrell Hay, který byl loni gólově nejproduktivnějším obráncem klubu.

Na hostování do konce sezony přichází z Komety třiatřicetiletý útočník Andrej Podkonický, na střídavý start z Havlíčkova Brodu obránce Jaroslav Koma.

Pardubice získaly v listopadu už devět bodů, zatímco jejich soupeř žádný. I proto je sázkové kanceláře favorizují s kurzem 2:1.