HVĚZDA ZÁPASU. Sparťan Petr Ton nastřílel pardubickým hokejistům hattrick.

HVĚZDA ZÁPASU. Sparťan Petr Ton nastřílel pardubickým hokejistům hattrick. | foto: Vondrouš Roman, ČTK

Takovou výhru jsme potřebovali, lebedil si Ton po demolici Pardubic

• 5
Zápas o šest bodů mezi hokejisty Sparty a Pardubicemi přinesl vyrovnaný boj pouze v první třetině, kterou domácí vyhráli těsně 3:2. V následujících dvou přidali dalších šest branek a vyprovodili loňského mistra výpraskem 9:2. Na kanonádě sparťanů se hattrickem a jednou asistencí podílel i veterán Petr Ton.

Zase jste táhl střelecky Spartu, jak za starých časů.
Důležitější než můj hattrick byl gól Bahenského na 3:2 do šatny. Ten nás hodně povzbudil po tom nešťastném vyrovnání Pardubic.

Kde byste hledal zlomový moment utkání?
Když jsme dali na 4:2, tak jsme si to začali užívat. Nepamatuju si, kdy jsme vyhráli takovým rozdílem. Ve Spartě už jsem nějaký ten pátek a musel bych koukat hodně do minulosti, kdy jsme vyhráli tak vysoko.

Hattrick jste zkompletoval za pouhých 26 minut. Pamatujete si, kdy naposledy jste vstřelil tři branky v tak krátkém sledu?
Vybavuji si na Slavii jeden rychlý, ale ten už je hodně zaprášený. V poslední době si na žádný nevzpomínám.

V posledních jedenácti zápasech jste jich osm vyhráli. Jak moc vás ještě může povzbudit tak vysoké vítězství?
Potřebovali jsme takovou výhru, je to důležité pro naše sebevědomí. Jsem rad, že jsme bruslili a pořad hráli naplno až do samého závěru utkání.

Brankář Schwarz stejně jako v domácím zápase s Litvínovem střídal po pár minutách. Jak se to podepíše na jeho psychice?
Marek má svoje kvality, potvrzuje je každý den na tréninku. Věřím, že nás dostane aspoň do toho předkola.