Litvínovský gólman Denis Godla zasahuje, hostující Roman Přikryl stínuje.

Litvínovský gólman Denis Godla zasahuje, hostující Roman Přikryl stínuje. | foto: Petr Bílek, MAFRA

Budějovice opět ztratily nadějně rozehraný duel. Tentokrát v Litvínově

• 0
Je to pořád dokola. Zápas dobře rozehrají, ale nakonec neberou ani bod. Hokejisté Motoru České Budějovice tak včera prohráli už počtvrté v řadě, tentokrát v Litvínově 2:3. Jihočeši přitom před třetí třetinou znovu vedli.

Budějovičtí trenéři promíchali sestavu. Do branky naskočil Jiří Patera, záda mu kryl Jan Strmeň a mimo nominaci tak zůstala gólmanská jednička Marek Čiliak. V obraně se poprvé představil zkušený bek Vladimír Roth, který je v klubu na měsíčním hostování.

Vary a Boleslav vítězí na nájezdy. Sparta a Plzeň dominovaly

Ještě zajímavější změny byly v útoku. Na křídlech čtvrté formace se objevili obránci Jakub Suchánek a Ondřej Slováček. Mimo sestavu tak zůstali forvardi Václav Karabáček či Lukáš Bednář. K reprezentaci do 20 let se připojil Martin Beránek.

„Herně i kondičně mu kvůli absenci tréninků s týmem ještě hodně chybí, ale oproti našim hráčům má určitou zkušenost s extraligou a předvedl solidní výkon. Určitě je to někdo, kdo nám za ten měsíc může pomoct, což od něj čekáme,“ uvedl k Rothovi trenér Václav Prospal.

Do zápasu lépe vstoupili Severočeši. Spolupráce přihrávajícího Richarda Jarůška a zakončujícího Patrika Zdráhala byla přesná a Motor musel dotahovat. Od vyrovnání byli hosté milimetry v 10. minutě, kdy Roth trefil břevno. Záhy se už Motor radoval, Ondřej Slováček přesně tečoval nahození Pavla Pýchy. Budějovice pak ve zbytku třetiny několikrát podržel Jiří Patera. V závěru úvodního dějství si připsal zákrok, který bude adeptem na nejhezčí moment extraligového kola. Proti dorážce Viktora Hübla se stihl rychle přemístit a na brankové čáře zasáhnout holí.

Útočník Litvínova Patrik Zdráhal překonává brankáře Českých Budějovic Jiřího Pateru v duelu 25. kola hokejové extraligy.

Tým trenéra Václava Prospala otočil skóre ve 24. minutě, kdy po zaváhání litvínovského beka Davida Šticha se kotouče ujal Matouš Venkrbec, oslovil Víta Jonáka, jenž z úhlu mířil přesně. Zaskočení domácí hokejisté se nemohli dostat do tempa, Motor může mrzet, že z několika slibných možností nedokázal přidat další branky.

Jihočeši mohou litovat tuplovaně, protože hned ve druhé minutě třetí části udržel domácí Patrick Kudla útočné pásmo a nezištnou přihrávkou připravil pozici pro přesně pálícího Martina Hanzla.

Litvínov ožil a tlačil extraligového nováčka. Rozhodnutí přinesla 51. minuta. Obránce Oskars Cibulskis střílel od modré, před brankou clonící Martin Havelka odvedl dobrou práci a Pawel Zygmunt z dorážky zajistil domácím tři body. Na jejich vítězství nic nezměnila ani hra bez brankáře Budějovic. „To, jak jsme nastoupili do třetí třetiny a jak jsme se v ní prezentovali, prostě nebylo dostatečné. Domácí tak vyhráli zaslouženě,“ hodnotil Prospal.

V úterý hraje Motor od 18 hodin v Hradci Králové.