Radek Smoleňák slaví s Matějem Machovským druhé vítězství na ledě Vítkovic.

Radek Smoleňák slaví s Matějem Machovským druhé vítězství na ledě Vítkovic. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vítkovice - Hradec 2:3P. Hosté zvládli i druhé prodloužení, rozhodl Miškář

• 149
Hokejový Hradec zvítězil i ve druhém utkání na ledě Vítkovic a na východ Čech se vrací s možností ukončit sérii doma. Tentokrát se fanoušci branky ze hry dočkali, opět však muselo rozhodnout prodloužení. V něm se po dvou minutách prosadila čerstvá posila do sestavy hostů Patrik Miškář.

Dlouho to vypadalo, že se gólu fanoušci v Ostravar aréně opět nedočkají. Po bezbrankovém prvním duelu totiž týmy po dvou třetinách odcházely do kabin za stavu 0:0. Až 126. minuta přinesla první gól, v přesilovce se prosadil Dominik Lakatoš.

Právě útočník domácích protrhl střelecké trápení nejen svoje v play off, ale také obou týmů. Odšpuntoval tím totiž gólové hody ve třetí třetině.

Matěj Machovský sundal helmu Robertsi Bukartsovi.

Rozhodčí přezkoumávali tři góly.

V ní Hradec dvakrát srovnával, hned tři trefy museli v zápase rozhodčí přezkoumávat na videu. Včetně té rozhodující v prodloužení, kde sledovali jak kopnutí puku bruslí, tak i nedovolené bránění gólmanovi.

V brankovišti ukázal perfektní důraz Patrik Miškář, který se do sestavy Hradce vrátil téměř přesně po roce, a utkání rozhodl.

Vítkovice - Hradec Králové 2:3P (stav série 0:2)

Miškář se do sestavy dostal vynuceným způsobem. Trenér hostů Tomáš Martinec totiž po absenci Kevina Klímy s Lukášem Cingeľem nově postrádal také elitního centra Jakuba Lva.

Play off 2023

servis iDNES.cz

Podle zdrojů iDNES.cz má natržený prsní sval a Mountfieldu bude dlouho chybět.

Také Miloš Holaň na druhé straně zasáhl do sestavy. K údernému americkému duu Vítkovic se posunul Petr Fridrich, Bukarts zase spolupracoval s Lakatošem.

Jenže ani rošáda v útocích Vítkovicím minimálně ze začátku utkání nijak zvlášť neprospěla, na Machovského vypálily poprvé až v osmé minutě.

Roberts Bukarts manévruje před Matějem Machovským.

Na gól čekali diváci v hale opravdu dlouho, ani tentokrát žádný z týmů neměl v prvních dvou třetinách velké šance. Výjimkou byl únik Lindberga, který však backhandem vůbec netrefil bránu. Lakatoš mířil do břevna.

Převládali strkanice a osobní souboje. Několikrát od sebe rozhodčí museli rozdělovat především dvojičku Smoleňák - Lakatoš, kteří si mnohdy vyměňovali jak slovní, tak pěstní údery.

Až ve třetí třetině oba týmy zlomily střelecké prokletí. Nejprve udeřili domácí, kteří potrestali až deváté vyloučení v zápase. Kapitán Dominik Lakatoš krátce po buly jednoduše napřáhl a propálil do té doby stoprocentního Machovského.

Vedení domácím vydrželo jen necelé tři minuty, když Perret našel před brankou volného Jérémieho Blaina a i on vstřelil svůj první gól v play off.

O minutu později vrátil náskok Vítkovicím Patrik Koch, nakonec však ani jeho zásah na výhru nestačil. Čtyři minuty před koncem totiž podruhé srovnal Graeme McCormack a po 119 vteřinách od začátku prodloužení rozhodl Patrik Miškář.

Miloš Holaň (Vítkovice): „Ze zápasu jsem frustrovaný. Jinak jen krátce. Hradec vyhrál, je to 2:0, my neskládáme zbraně a hráči zaslouží kredit. Věřím, že se nám může podařit to stejné, co se soupeři podařilo u nás.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Hodnocení zápasu je podobné jako v úterý. Byl to vyrovnaný zápas. V první polovině si myslím, že jsme byli lepší, aktivnější, domácí dostaly do zápasu přesilové hry. Třetí se jim podařila využít a od té doby jsme tahali za kratší konec. Znovu ale musím smeknout klobouk před hráči, že obrovskou vůlí a charakterem dokázali zápas otočit a nakonec vyhrát.“

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 2:3P (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 45:57 Lakatoš (Mikuš, Mueller), 49:56 Koch (Grman, Chlán) - 48:49 Blain (Perret, Jergl), 56:10 McCormack (Pavlík), 61:59 Miškář (Werek). Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Jiří (hlavní) Ondráček - Jiří Svoboda, Daniel Hynek. Diváci: 9587. Stav série: 3:4

HC Vítkovice Ridera: Stezka - Grman, Mikuš - Koch, Raskob - Gewiese, Stehlík - Kovář - Fridrich, Krieger, Mueller - Bukarts, Lakatoš, Lindberg - Jarůšek, Kalus, Kotala - Dej, Chlán, Krenželok

Mountfield Hradec Králové: Machovský - Jank, McCormack - Blain, Kalina - Pavlík, Rosandič - Marcel - Eberle, Miškář, Werek - Jergl, Lalancette, Perret - Okuliar, Pavlík, Zachar - Pilař, Smoleňák, Štohanzl