Vyzve Vůjtka ve finále Hlinka?

Moskva - Obhájce titulu v ruské hokejové lize je ve finále. Hokejistům Lokomotivu Jaroslavl, které vede český kouč Vladimír Vůjtek, stačily k postupu ze semifinále s Ladou Togliatti pouhé tři zápasy. Ten nedělní vyhráli 2:1 a už jen čekají na vyzyvatele. K boji o prvenství v soutěži má blíže Avangard Omsk. Ve třetím utkání porazili svěřenci Ivana Hlinky Čerepovec 3:1 a rozhodnout mohou už v tom dalším.

Rozhodující branku Jaroslavle vstřelil v 57. minutě Vasiljev. Úvodní gól zápasu dali ve 34. minutě rovněž hosté, když se po přihrávce Jana Peterka trefil v přesilovce Tkačenko.

Schyluje k finálovému souboji českých trenérů. Ve druhé semifinálové sérii schází Omsku po nedělní výhře 3:1 v Čerepovci k postupu jediný úspěch, který může vybojovat už v pondělí.

Svěřenci Ivana Hlinky a Radima Rulíka šli do vedení už v sedmé minutě, kdy se prosadilo nejproduktivnější duo základní části soutěže. Skóre otevřel Pavel Patera po přihrávce Tomáše Vlasáka. Na 2:0 zvýšil Prokopjev, ale za necelou minutu se prosadili i domácí. Ve 28. minutě však zasadil Čerepovci definitivní ránu Panov.

Semifinále - 3. zápasy:
Togliatti - Jaroslavl 1:2 (za hosty Peterek 0+1) - konečný stav série 0:3.
Čerepovec - Omsk 1:3 (za hosty Patera 1+0, Vlasák 0+1) - stav série 1:2.

Finská liga
Hokejisté Kärpätu Oulu vyrovnali semifinálovou sérii s Jokeritem Helsinky na 2:2 a o tom, který z týmů si zahraje finále, rozhodne až pátý zápas. Vítězství 2:1 Kärpat vybojoval až ve 21. minutě prodloužení. První gól domácích vstřelil ve druhé třetině Petr Tenkrát.

Stejná je situace i ve druhém semifinále. Tappara Tampere vyhrála nad Hämeenlinnou v prodloužení rovněž 2:1 a také v této sérii rozhodne až pátý zápas.
Semifinále - 4. zápasy:
Tappara Tampere - Hämeenlinna 2:1 v prodl. - stav série 2:2
Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 2:1 v prodl. (za domácí Tenkrát 1+0) - stav série 2:2.

Německá liga
Krefeld porazil v druhém utkání semifinále Eisbären Berlín 4:2 a sérii hranou na tři vítězství vyrovnal na 1:1. Na jednom gólu do sítě nejlepšího týmu základní části se asistencí podílel český hokejista ve službách Krefeldu Patrik Augusta.

V druhém duelu, který je reprízou loňského finále, už dělí obhájce titulu z Kolína nad Rýnem od postupu jen jedno vítězství. V neděli vyhráli na ledě Mannheimu 5:3.

Semifinále - 2. zápasy:
Krefeld - Eisbären Berlín 4:2 (za domácí Augusta 0+1) - stav série 1:1
Mannheim - Kolín nad Rýnem 3:5 - stav série 0:2.

Švédsko
V polovině baráže o postup do první ligy mají k udržení účasti mezi elitou nejblíže hokejisté Brynäs. V nedělním utkání porazili Rögle 4:1 a po pěti zápasech mají v čele tabulky náskok čtyř bodů. O druhé postupové místo zatím svádějí boj Linköping a Skelleftea. Oba týmy mají deset bodů, díky lepší bilanci vede prvoligový Linköping.