Tři Češi rozhodli o postupu ruských týmů

Praha - Čeští hokejisté Jan Marek, Pavel Rosa a Michal Mikeska výrazně zasáhli do play-off ruské ligy. Magnitogorsk, Omsk a Ufa díky nim postoupily do čtvrtfinále. Na Slovensku hráči Trenčína vstoupili vítězně do semifinálové série s Košicemi.

Rusko
M o s k v a - Tři čeští hráči sehráli klíčovou úlohu ve třetích osmifinálových zápasech ruské superligy. Jan Marek a Pavel Rosa vstřelili vítězné branky, které rozhodly o třetí výhře a postupu Magnitogorsku a Omsku. Michal Mikeska pak proměnil rozhodující samostatný nájezd, který poslal do čtvrtfinále Ufu.

Všichni favorité jeli na led soupeřů s vedením 2:0 a jen Novosibirsk a Chimik Moskevská oblast nedokázaly série dotáhnout do konce. Čtvrtý zápas si shodnými výhrami 2:0 vynutili hokejisté Čerepovce a Nižněkamsku.

Osmifinále, 3. zápasy:
Novokuzněck - Kazaň 3:5 - konečný stav série 0:3
Togliatti - CSKA Moskva 3:4 v prodl. (Demel 0+1 - Platil 0+1) - konečný stav série 0:3
Čerepovec - Chimik MO 2:0 - stav série 1:2
MVD Podolsk - Magnitogorsk 2:3 (za hosty Marek 1+0, Kudrna 0+1) - konečný stav série 0:3
Viťaz Čechov - Omsk 0:1 (Rosa 1+0) - konečný stav série 0:3
Petrohrad - Ufa 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Mikeska 0+1) - konečný stav série 0:3
Dynamo Moskva - Jaroslavl 2:4 - konečný stav série 0:3
Nižněkamsk - Novosibirsk 2:0 - stav série 1:2.

Slovensko
K o š i c e - Hokejisté Trenčína vstoupili vítězně do semifinálové série s Košicemi. Svěřenci českého trenéra Antonína Stavjani vyhráli na ledě soupeře 2:1 a v sérii na čtyři vítězná utkání se ujali vedení.

Trenčín se dvě minuty před koncem úvodní třetiny ujal vedení, když Poljaček dorazil Nemcovu střelu.

Pak hosty několikrát podržel brankář Hála, ale na Gronovu střelu zblízka byl ve 33. minutě krátký. Nerozhodný stav však vydržel jen dvě minuty, než vítěznou branku vstřelil Barinka.

semifinále, 1. zápas:
Košice - Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 33. S. Gron (Špelda) - 18. Poljaček, 35. P. Barinka. Rozhodčí: Jonák, Baluška - Bednár, Orolín. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 7211. Stav série: 0:1.