Tenkrátova asistence pomohla k výhře Oulu

Helsinky - I díky jedné asistenci českého útočníka Petra Tenkráta vstoupili hokejisté Kärpätu Oulu do semifinále finské ligy výhrou 3:0 nad Lukko Rauma a ujali se vedení v sérii na tři vítězné zápasy. Po dvou bezbrankových třetinách přišel třígólový úder obhájců titulu, na druhou trefu nahrával Tenkrát. Viktor Ujčík se tentokrát neprosadil.

Také v druhém semifinále využil Jokerit Helsinky výhodu domácího prostředí a Hämeenlinnu porazil 5:3. Hosté sice v závěru druhé třetiny vyrovnali po asistenci českého obránce Vladimíra Sičáka na 3:3, Jokerit ale v poslední části vítězství uhájil.

Semifinále - 1. zápasy
Kärpät Oulu - Lukko Rauma 3:0 (Tenkrát 0+1) - stav série 1:0
Jokerit Helsinky - Hämeenlinna 5:3 (za hosty Sičák 0+1) - stav série 1:0

NĚMECKO

Oba loňští finalisté německé hokejové ligy vstoupili do semifinálových sérií porážkami. Obhájci titulu z Frankfurtu nad Mohanem podlehli 3:4 Mannheimu, mužstvo Eisbären
Berlín rovněž na vlastním ledě prohrálo 3:5 s Ingolstadtem. Semifinále se hraje na tři vítězné zápasy.

Frankfurt n/M - Mannheim 3:4 - stav série 0:1
Eisbären Berlín - Ingostadt 3:5 - stav série 0:1

ŠVÉDSKO

Hokejisté Brynäsu vybojovali v baráži o první švédskou ligu třetí vítězství a zvýšili své šance na udržení v soutěži. Český útočník Petr Šachl pomohl k vítězství 3:1 nad Malmö jedním gólem.

Brynäs se v tabulce na třetím místě bodově dotáhl na druhý Leksand. Klub s českým triem Ladislav Benýšek, Jan Němeček, Tomáš Kucharčík drží i přes prohru s vedoucí Skellefteou 3:4 poslední postupové místo do Elitserien.

Výsledky - 6. kolo:  Skelleftea - Leksand 4:3, Oskarshamn - Nyköping 2:6, Malmö -
Brynäs 1:3 (za hosty Šachl 1+0).