Miloš Říha

Miloš Říha | foto: MF DNES

Petrohrad prohrál i potřetí, tým kouče Říhy je blízko vyřazení

• 0
Po třech porážkách jsou hokejisté Petrohradu vedeni českým trenérem Milošem Říhou blízko vyřazení z play-off KHL. Dynamo Moskva vede v semifinálové série už 3:0. Nedělní zápas vyhrál tým z hlavního města na domácím ledě 3:1 a v úterý znovu před vlastními fanoušky už může slavit postup do finále.

Říha po jednozápasové pauze vrátil do branky Jakuba Štěpánka, který držel čisté konto do 36. minuty. V ní ho překonal Dmitrij Višněvskij a vyrovnal tak na 1:1, protože hosté od 31. minuty vedli po brance Vladimira Tarasenka.

Vítězný gól vstřelil v 53. minutě Michail Anisin, jenž dostal přihrávku od českého obránce Filipa Nováka a tvrdou ranou nedal Štěpánkovi šanci. Vedení pojistil dvě minuty nato v přesilovce při vyloučení petrohradského útočníka Petra Průchy střelou do horního růžku Štěpánkovy branky Konstantin Gorovikov.

"Zradila nás disciplína. Do první inkasované branky plnilo mužstvo taktické pokyny, pak začali hráči hrát na sebe. Soupeř si trpělivě počkal na svou příležitost," uvedl kouč Říha.

Na tiskové konferenci po zápase dostal také otázku ohledně spekulací, že by měl v případě neúspěchu Petrohradu v bojích o Gagarinův pohár v příští sezoně trénovat HC Lev po jeho přesunu do Prahy. "Mám smlouvu s Petrohradem," řekl stručně bývalý trenér Spartaku Moskva a Atlantu Mytišči.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy

Západní konference - 3. zápas:

Dynamo Moskva - Petrohrad 3:1 (za domácí Novák 0+1), stav série 3:0.

Finsko

Čtvrtfinále play off, 6. zápas:
Blues Espoo - KalPa Kuopio 4:3 v prodl., stav série 3:3.

Švédsko

Semifinále play off, 4. zápasy:
Färjestad - Brynäs 0:3, stav série 1:3, AIK Stockholm - Skelleftea 5:3, stav série 2:2.