Salfický dostal tři góly, Čerepovec padl

Moskva - Druhou porážku v probíhajícím ročníku utrpěli hokejisté Čerepovce. Jejich gólman Dušan Salfický si ve čtrnáctém kole ruské ligy osmé čisté konto v sezoně nepřipsal, naopak třikrát inkasoval. Jeho tým podlehl na domácím stadionu Voskresensku 1:3. Nedařilo se ani moskevskému CSKA.

Jiří Trvaj dostal od hráčů Magnitogorsku pět gólů, v druhé třetině ho překonali krajané Petr Sýkora a Martin Čech.

Výsledky - 14. kolo:
Petrohrad - Omsk 3:4 v prodl., Perm - Dynamo Moskva 3:2 v prodl. (za hosty Rosa 0+1), Nižněkamsk - Togliatti 4:1, Novosibirsk - Jaroslavl 0:3 (Štěpánek 0+1), Čerepovec - Voskresensk 1:3, CSKA Moskva - Magnitogorsk 2:5 (Hejda 1+1 - Sýkora 1+0, Čech 1+0), Kazaň - Ufa 3:0, Novokuzněck - Spartak Moskva 1:3.

ŠVÉDSKÁ LIGA

Hokejisté Färjestadu i Timry promarnili příležitost posunout se ve švédské lize minimálně do úterý na první místo tabulky.

Färjestad s Radkem Hamrem v obraně podlehl v pátém kole Lulee 3:4, přičemž o vítězství domácích rozhodl šest minut před koncem slovenský reprezentant Jaroslav Obšut. Neuspěla ani Timra, která na ledě nováčka Mory prohrála 2:3.

Obhájci titulu HV 71, kterým po nevydařeném vstupu do sezony patřilo v tabulce poslední místo, porazili v třetím pondělním utkání Södertälje 4:3.