Rosa přihrál na vítězný gól Dynama Moskva

Moskva - Hokejisté Dynama Moskva porazili ve třicátém kole ruské ligy Nižněkamsk 2:1. Rozhodující gól vstřelil Dmitrij Kazionov necelých pět minut před koncem třetí třetiny a na akci se podílel i český útočník Pavel Rosa. Obhájci titulu jsou v tabulce soutěže sedmí.

Ligové pořadí vede s jedenáctibodovým náskokem Magnitogorsk, který porazil Kazaň gólem obránce Dmitrije Juškeviče v prodloužení. Poslední Perm, za který chytal český brankář Vladimír Hudáček, prohrál 2:3 v Togliatti.

Výsledky - 30. kolo:
Novokuzněck - Jaroslavl 2:4, Novosibirsk - Spartak Moskva 1:3, Magnitogorsk - Kazaň 3:2 v prodl., Ufa - CSKA Moskva 5:3, Togliatti - Perm 3:2, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 2:1 (za domácí Rosa 0+1), Podolsk - Čerepovec 4:1, Tver - Petrohrad 1:2.

Švédsko

Všechny tři pondělní  zápasy švédské hokejové ligy dospěly až do prodloužení. Zatímco Brynäs s Timrou a Djurgaarden s Morou se rozešly smírně 3:3, celek HV 71 v nastaveném čase rozhodl o svém vítězství na ledě Södertälje. Díky brance Andrease Karlssona z druhé minuty prodloužení vyhráli hosté 3:2 a upevnili si vedoucí pozici v soutěži.