Brankář českého týmu Šimon Hrubec během utkání s Norskem

Brankář českého týmu Šimon Hrubec během utkání s Norskem | foto: Reuters

Hokejisté Jaroslavle vyhnali Hrubce z branky, gól dal i Nakládal

• 0
Šimon Hrubec po dvou povedených zápasech Kontinentální hokejové ligy vydržel v brance Kunlunu sotva do poloviny nedělního utkání s Jaroslavlí. Český reprezentant ve 29. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu přepustil místo kolegovi John Museovi.

Kanadského brankáře ještě před druhou přestávkou překonal český obránce Jakub Nakládal a Lokomotiv zvítězil na ledě čínského účastníka KHL 6:3.

Hrubec v předchozích dvou zápasech dostal po jednom gólu a podílel se na výhrách 2:1, naposledy v prodloužení. Tentokrát poprvé v sezoně zápas nedochytal, poté co v úvodu druhé třetiny kapituloval dvakrát v rozmezí 14 sekund a za necelých pět minut dostal další gól na 1:4.

Hned za devět sekund po brankářské výměně domácí snížili, ale Nakládal v přesilovce vrátil Jaroslavli svým druhým gólem v sezoně tříbrankové vedení. Český bek bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Úspěšnou sérii protáhl také Jiří Sekáč. Útočník CSKA Moskva si v Soči připsal asistenci, pomohl lídrovi ligy k výhře 2:0 a bodoval v šestém utkání za sebou. V kanadském bodování je z Čechů se součtem 6+7 nejvýše.

Z českých obránců je v KHL nejproduktivnější Jakub Jeřábek z Podolsku. Ten v závěru utkání s Minskem trefil prázdnou branku hostů a uzavřel skóre na 3:0, předtím asistoval u vítězného prvního gólu. Nasbíral už 11 bodů.

Torpedo Nižnij Novgorod - SKA Petrohrad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 10:27 Verjajev (D. Iljin, Urakov) - 07:26 Lehterä (Tkačjov), 11:40 Ketov (Kuzmenko, Tokranov), 22:54 Koskiranta, 29:29 Karpov (Koskiranta, Barabanov).

Torpedo Nižnij Novgorod Tichomirov (Molkov) – Barancev, Orlov, Ch. Genoway, Mišarin, Volčenkov, Aljajev, Zborovskij – Žafjarov, Schroeder, Varnakov – Bočarov, Q. Howden, Šenfeld – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Szczechura, Belevič, Gončaruk.

SKA Petrohrad Hellberg (Melničuk) – Rundblad, Tokranov, Dyblenko, A. Bělov, Zub, Zubarev, Galeňuk – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačjov – Burdasov, Kemppainen, Barabanov – Karpov, Koskiranta, Děrgačov – Ketov, Kablukov, Kuzmenko.

HC Viťaz Moskevská oblast - HC Dinamo Minsk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 37:13 Švec-Rogovoj (Jeřábek), 47:53 M. Aaltonen, 59:19 Jeřábek. Rozhodčí: Ravodin, Hribik – Ponamarenko, Střelcov.

HC Viťaz Moskevská oblast I. Ježov (Saprykin) – Jevsejenkov (C), Jeřábek, Golovkov, V. Lajunen, Šinkevič, Katičev, Pylenkov – P. Černov (A), Švec-Rogovoj, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, M. Aaltonen (A) – Petrakov, N. Komarov, Mons – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

HC Dinamo Minsk M. Karnauchov (Tolopilo) – Jevenko, Gotovec (C), Jerjomenko, Gragnani (A), Děrjabin, Elliott, Znacharenko – Paré, A. Kosticyn (A), Kovyršin – Kogaljov, Shore, Prince – Martynov, Děmkov, An. Stěpanov – Kitarov, Anosov, Pavlenko – Grecky.

Jokerit Helsinky - Salavat Julajev Ufa 3:2N (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 33:54 Lehtonen (O'Neill, Lepistö), 35:01 O'Neill (Kontiola, Mäenalanen) - 14:12 Kadějkin (Kugryšev), 35:41 Chochrjakov (Omark, Larsen). Rozhodčí: E. Romasko, M. Tscherrig – M. Bersenjov, E Judin.

Jokerit Helsinky Kalninš (Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen, E. Räsänen – Moses, Kontiola, Mäenalanen – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Oksanen, Savinainen, Regin (C) – Anttila (A), Joensuu, Niemi.

Salavat Julajev Ufa Metsola (Karejev) – Larsen, Panin (C), Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, A. Semjonov – Chochrjakov, Omark (A), Hartikainen – Burmistrov (A), Manninen, Sošnikov – Kugryšev, V. Žarkov, Kadějkin – Baranov, Soloduchin, Kartajev – Pustozjorov.

Red Star Kunlun - Lokomotiv Jaroslavl 3:6 (0:1, 2:4, 1:1)

Branky: 24:51 Brulé (Foo), 28:31 T. Murphy, 51:54 Yip (Brulé, Miller) - 13:06 Alexejev, 23:12 Rattie (Kudrjavcev), 23:39 Kudrjavcev (Lander), 28:22 Misjul (Denisenko), 35:53 Nakládal, 43:42 Kudrjavcev (S. Da Costa, Rattie). Rozhodčí: Soin, Sidorenko – Lazarev, Šišlo. Diváci: 2 788.

Red Star Kunlun Hrubec (29. Muse) – T. Murphy, Chelios, D. Osipov, Bartley, Šustr (A), Maione – Miller, Brulé, Yip (C) – Foo, Cracknell (A), Wong – Werek, Lockhart, DeFazio – Palola, Kane, Hunt.

Lokomotiv Jaroslavl Konovalov (Isajev) – Nakládal, Kronwall (C), Savčenko, Čerepanov, M. Osipov, N. Averin, Misjul – Rattie, Lander (A), Kudrjavcev – Kovalenko, S. Da Costa, Kajumov – Iljenko, Alexejev, Sannikov – Denisenko, Apalkov (A), Polunin – Kraskovskij.

HK Soči - CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 37:08 Kaprizov (Nestěrov, Vey), 39:45 Kaprizov (Sekáč, Vey). Rozhodčí: Gamalej, Cyplakov – Kučava, Nikolajev. Diváci: 6 878.

HK Soči Nalimov (Šikin) – K. Vorobjov, Bertilsson, Pogorišnyj, A. Petrov (A), Jelizarov, J. Alexandrov, Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Šmeljov – Kaletnik, Collins (A), Krikunov (C) – Altybarmakjan, Točickij, Lugin – Kapustin, Tomilin, Archipov – Starkov.

CSKA Moskva L. Johansson (I. Sorokin) – Nestěrov (C), Blažijevskij, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson (A), Dahlbeck, A. Romanov – Okulov, Světlakov, Kaprizov – Slepyšev, Šalunov, Mamin – Grigorenko, Vey, Sekáč – Tolčinskij, P. Karnauchov, Al. Popov (A).