Jan Buchtele v dresu Jekatěrinburgu

Jan Buchtele v dresu Jekatěrinburgu | foto: Profimedia.cz

Jekatěrinburg smazal tříbrankovou ztrátu a udržel neporazitelnost

• 0
Hokejisté Jekatěrinburgu byli velmi blízko k první porážce v novém ročníku Kontinentální ligy, v třetí třetině ale dokázali smazat třígólové manko a nakonec zdolali Jaroslavl 5:4 v prodloužení. Přidali tak desáté vítězství za sebou. Brankář Jakub Kovář přispěl k úspěchu domácího týmu 31 zákroky.

Jekatěrinburg se dostal v osmé minutě do vedení, avšak hosté ještě v úvodní třetině stav otočili a posléze zvýšili až na 4:1. Na druhý gól Lokomotivu přihrál v přesilové hře český obránce Jakub Nakládal.

V třetí třetině ale Avtomobilist vyrovnal, na všech třech brankách se podílel kanadský útočník Francis Paré. V 63. minutě pak dovršil velkolepý obrat Američan Dan Sexton, jenž si v utkání rovněž připsal tři body.

Svěřenci trenéra Josefa Jandače z Magnitogorsku po dvou porážkách znovu uspěli, na svém ledě porazili Čerepovec 2:1.

6.Dinamo Minsk214041340:6412

Dinamo Riga - Jokerit Helsinky 2:1P (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 38:31 Videll (Maione), 62:34 Videll - 50:28 A. Grant (Jormakka). Rozhodčí: K. Olenin, R. Gofman.

Dinamo Riga Biljalov (Gudlevskis) – Sotnieks (A), Gimajev, Maione, Zanetti, Šulenin, Zile, Mamcics (C) – Darzinš, Myttynen, Videll (A) – M. Redlihs, Džerinš, Clark – Dzierkals, Batna, Pavlovs – Gegeris, Skvorcovs, Berzinš – Razgals.

Jokerit Helsinky Kalninš – Lepistö (A), Kivistö, A. Grant, Lööv, O. Lauridsen, E. Räsänen, Jensen Aabo – Moses (C), Regin, Manninen – O'Neill, Norman (A), Joensuu – Nicklas Jensen, Platt, Jormakka – Anttila, Niemi, Pihlström.

HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 39:02 Grman (Virta) - 15:23 Kosov (Talalujev, Šaškov), 29:06 Zubov (Kutějkin), 43:48 Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 58:37 Chochlačov.

HC Slovan Bratislava Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Švarný, Schaus, Jánošík, Hedera – Virta, Taffe, Řepík – Chipchura, Lunter, Lamper – Rau, Sukel', Červený – Liška, Hrnka, Šimun.

Spartak Moskva J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Provolněv, Kutějkin, A. Osipov, Kulik, Kalinin, V. Sorokin – Daugavinš, Karsums, R. Hanzl – Maxwell, Leščenko, Chochlačov – Zubov, Nikoncev, Truňov – Talalujev, Kosov, Šaškov – Šalagin.

CSKA Moskva - HK Soči 2:1N (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 14:50 Okulov (Pašnin, Šalunov), Šalunov - 34:15 Archipov (R. Rosén, Collins). Rozhodčí: Bondar, Odins – Viljugin, Krasotin. Diváci: 5 350.

CSKA Moskva I. Sorokin (Korepanov) – Dahlbeck, M. Robinson (A), Pašnin, Naumenkov, Romanov, Nestěrov (A), Marčenko – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Al. Popov (C), Slepyšev – Hansen, Šalunov, Okulov – Tělegin, Světlakov, Scott.

HK Soči Barulin (Šikin) – K. Vorobjov, Jokipakka, D. Musin, Auvitu, Pogorišnyj (A), Alexandrov, Zborovskij – Bočarov, R. Rosén, Podšendjalov – Archipov (C), Collins, Šmeljov – Starkov, Točickij, Polunin – Kapustin (A), Tomilin, Rachimullin – Akmaldinov.

Metallurg Magnitogorsk - Severstal Čerepovec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 03:17 Kaletnik (J. Birjukov), 29:46 Čibisov (J. Birjukov, Varfolomejev) - 13:02 Ashton (Bumagin, Boychuk). Rozhodčí: Soin, Sidorenko – Dedjulja, Goljak.

Metallurg Magnitogorsk Zagidulin (Košečkin) – Antipin, Běreglazov, Rylov, Vereščagin, J. Birjukov, Matuškin, Bobrjašov – Jazkov, Ellison, Pakarinen – Mozjakin, Dorofejev, Rasmussen – Varfolomejev, Ljubimov, Čibisov – Několenko, Kaletnik, Timkin – Platonov.

Severstal Čerepovec Magarilov (Furch) – Lekomcev, A. Kulda, Kornějev, V. Vasiljev, Kalašnikov, Kudako, Syčuškin – Boychuk, Ashton, Bumagin – Stránský, Trubačjov, Vovčenko – Rybin, Kodola, Ščerbina – Karlin, Jašin, Geraskin – Monachov.

Avtomobilist Jekatěrinburg - Lokomotiv Jaroslavl 5:4P (1:2, 0:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 07:29 Milovzorov (Sexton), 44:28 Paré (Sexton), 49:31 Paré (Sexton, Dawes), 54:37 Golyšev (S. Da Costa, Paré), 62:41 Sexton - 12:05 Sannikov (Averin), 15:18 Loktionov (Nakládal, Kontiola), 30:14 Alexejev (Jurtajkin), 39:44 Sannikov (Averin, Jelesin). Rozhodčí: Sergei Belyayev, Viktor Gashilov – Alexander Sadovnikov, Dmitry Shishlo.

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Sochackij) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Ljamin, Jegoršev, Mamkin, D. Bodrov (A), Valitov, I. Višněvskij – Milovzorov, Kučerjavenko, Krikunov – Sexton, S. Da Costa, Dawes (C) – Česalin, Paré, Golyšev – Litovčenko, V. Popov, Kuzněcov.

Lokomotiv Jaroslavl Konovalov (Isajev) – Nakládal, Afanasjev, Jelesin, Kronwall (C), Kutuzov, M. Osipov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Sannikov (A), Apalkov (A), Averin – Jurtajkin, Alexejev, Iljenko – Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko.