Roman Will v brance Čeljabinsku

Roman Will v brance Čeljabinsku | foto: Profimedia.cz

Češi v Čeljabinsku: Will vychytal nulu, Hyka dal vítězný gól

• 0
Roman Will vychytal svou druhou nulu v Kontinentální hokejové lize a 26 zákroky se zasloužil o výhru Čeljabinsku 4:0 v Čerepovci. Vítězný gól vstřelil další Čech Tomáš Hyka, jenž otevřel skóre zápasu ve 26. minutě.

Traktor nastřílel všechny čtyři góly během čtrnácti minut druhé třetiny. Útočník se zkušenostmi z NHL Hyka se prosadil potřetí v sezoně ranou v přesilovce a Čeljabinsk vyhrál popáté z šesti zápasů.

Nejhorší tým ligy Kunlun porazil 5:3 Ufu a v patnáctém utkání sezony si připsal první vítězství na ledě. Dosud měli svěřenci bývalé hvězdy NHL Alexeje Kovaljova na kontě jen technickou výhru za to, že k utkání kvůli koronaviru nenastoupil soupeř.

Zápas v brance zahájil Šimon Hrubec, jenž dvakrát inkasoval v první třetině a ve 34. minutě ho za stavu 1:2 kvůli nespecifikovanému zranění vystřídal Dmitrij Šikin.

5.Dinamo Riga60541041126:21128

Severstal Čerepovec - Traktor Čeljabinsk 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Branky: 25:05 Hyka (Osnovin, Bailen), 31:49 Berglund (Kosov), 34:32 Tělegin (Šarov, Polygalov), 39:11 Švarjov (Avcin, Bailen). Rozhodčí: Kuljov, Odinš – Novikov, Sadovnikov. Diváci: 1458.

Severstal Čerepovec Podjapolskij (35. Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Adamčuk, Karimov, M. Chabarov, Afanasjev, M. Tichonov, Sizov (A) – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Kara, J. Jakovlev, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko – Dumbadze, A. Alexejev, Kazakov.

Traktor Čeljabinsk Will (Fedotov) – Manuchov, Pilut, Bailen (A), Isajev, S. Garejev, Tělegin, Jevenko – Berglund, Byvalcev, Kalinin (C) – Hyka, Sedlák (A), Osnovin – Kosov, Polygalov, Šarov – Lukin, A. Michejev, Avcin – Švarjov.

Red Star Kunlun - Salavat Julajev Ufa 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)

Branky: 21:29 Shinkaruk (Wellman, Lofquist), 38:35 Chelios (Monachov, Nikolišin), 41:11 Kristo (Chelios), 51:20 Lockhart (T. Murphy, Fram), 59:54 Kane - 07:27 Kugryšev (M. Vorobjov), 08:06 Baškirov (Alexejev, V. Žarkov), 40:27 Hartikainen (Larsen, M. Granlund).

Red Star Kunlun Hrubec (34. Šikin) – Fram, T. Murphy, Lofquist, Chelios (A), Baldajev, Pedan, Starikov (C) – Shinkaruk, Wellman, Kristo – Foo, Lockhart, Foo – Toropčenko (A), Kane, Werek – Nikolišin, Monachov, Kručinin – Bakanov.

Salavat Julajev Ufa Metsola (Skrynnik) – Larsen, Panin (C), Muchamadullin, Koledov, Alexejev, J. Birjukov, Lisovec (A) – Manninen, M. Granlund, Hartikainen – M. Vorobjov, Kugryšev, Chochrjakov – Kadějkin, Amirov, Sošnikov – V. Žarkov (A), Baškirov, Kartajev – Alalykin.