Hokejisté Magnitogorsku Matt Ellison (vlevo) a Wojtek Wolski naslouchají...

Hokejisté Magnitogorsku Matt Ellison (vlevo) a Wojtek Wolski naslouchají pokynům trenéra Josefa Jandače. | foto: Profimedia.cz

Magnitogorsk v KHL po dvou porážkách zabral a porazil Kunlun

• 1
Hokejisté Magnitogorsku pod vedením českého trenéra Josefa Jandače v KHL po dvou porážkách znovu uspěli. Metallurg doma zdolal Kunlun 3:1, když si rozhodující náskok zajistil už v úvodní třetině.

Skóre otevřel v druhé minutě Švéd Dennis Rasmussen, Sergej Mozjakin pak využil přesilovku a Wojtek Wolski ve 12. minutě zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Čínský celek dokázal jen zkorigovat, v druhé třetině se o jediný gól hostů postaral Greg Squires po přihrávce českého obránce Tomáše Kundrátka.

Asistence dalších dvou českých hráčů naopak pomohly hostujícím týmům k úspěchu. Matěj Stránský se podílel na výhře Čerepovce 3:2 v prodloužení na ledě Dinama Riga, k vítězství Jaroslavle 4:1 nad bratislavským Slovanem přispěl Jakub Nakládal. Obě výhry vychytali čeští gólmani - do branky Čerepovce se postavil Dominik Furch, za Jaroslavl nastoupil Alexander Salák.

Neporazitelnost i po čtvrtém zápasu udržel Jekatěrinburg, který v závěrečné desetiminutovce otočil průběh utkání s Vladivostokem a zvítězil 2:1. Brankář domácího Avtomobilistu Jakub Kovář si tak připsal další výhru.

Avtomobilist Jekatěrinburg - Admiral Vladivostok 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 52:00 Dawes (Sexton), 53:46 Golyšev (Mamkin, Krikunov) - 09:08 V. Strelcov (Miščenko, A. Strelcov).

Avtomobilist Jekatěrinburg Jakub Kovář (Sochackij) – Jegoršev, Ljamin, Mamkin, D. Bodrov, Gurkin, I. Višněvskij, Valitov, Timašov – Krikunov, Česalin, Kučerjavenko – Dawes, Golyšev, S. Da Costa – Sexton, Bělousov, Paré – V. Popov, Litovčenko, Rassejkin.

Admiral Vladivostok Krasotkin (Serebrjakov) – Antropov, Miščenko, Ugolnikov, Taratunin, Ďjakov, Patrikejev, Karmaškov – V. Butuzov, Vicharev, Koňkov – V. Strelcov, A. Strelcov, Feoktisov – Mereskin, Glazačev, K. Voronin – Černikov, Valujskij, Zajcev – J. Jakovlev.

Metallurg Magnitogorsk - Red Star Kunlun 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky: 01:53 Rasmussen (Wolski), 05:06 Mozjakin (Antipin), 11:32 Wolski (Rasmussen, Antipin) - 30:04 Squires (Tičar, Kundrátek). Rozhodčí: Kislov, Kočetov – Osipov, Maximovský.

Metallurg Magnitogorsk Košečkin (Zagidulin) – J. Birjukov (A), Antipin, Matuškin, Běreglazov, Vereščagin, Rylov – N. Kuljomin (A), Ellison, Mozjakin (C) – Varfolomejev, Ljubimov, Jazkov – Pakarinen, Rasmussen, Wolski – Platonov, Několenko, Kaletnik – Olšanskij.

Red Star Kunlun Nalimov (Lazušin) – V. Lajunen, Gragnani, Parlett, Bartley, Kundrátek (A), Vitásek, Jüe – Yip (C), Kane, Picard – Beck (A), Lundh, Savinainen – Palola, Tičar, Squires – Jaw, Nicholls.

Dinamo Riga - Severstal Čerepovec 2:3P (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 26:39 Clark (M. Redlihs, Zanetti), 44:01 Videll (Darzinš, Maione) - 24:26 A. Kulda (Stránský), 26:08 Boychuk (Kuljaš, Ashton), 62:17 I. Zacharčuk. Rozhodčí: Bělov,Ravodin – Ivanov, Čenyšov.

Dinamo Riga Gudlevskis (Biljalov) – Balinskis, Sotnieks (A), Gimajev, Zile, Maione, Zanetti, Šulenin – Gegeris, Džerinš, Dzierkals – McMillan, Myttynen, Clark – M. Redlihs (A), Videll, Darzinš (C) – Lipsbergs, Pavlovs, Skvorcovs – Berzinš.

Severstal Čerepovec Furch (Artamkin) – Kuljaš (A), A. Kulda, Kornějev, Lekomcev (A), Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránský, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačjov, Vovčenko – Rybin (C), Jašin, Bumagin – I. Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin.

Torpedo Nižnij Novgorod - Barys Astana 6:5P (0:2, 2:1, 3:2 - 1:0)

Branky: 30:37 D. Iljin, 36:16 Žafjarov (Makarenko), 44:14 Calof, 51:53 Galuzin (Paršin), 52:32 Miele (Šenfeld, Holm), 63:16 Calof (Sabolič, Miele) - 16:41 R. Starčenko, 17:29 Asetov (Ševčenko), 20:48 Bochenski (M. Semjonov), 43:28 R. Starčenko, 46:25 Cormier (A. Petersson, Dietz). Rozhodčí: Gašilov, Beljajev – Palej, Syjusev.

Torpedo Nižnij Novgorod D. Kostin (21. Tichomirov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Miele, Sabolič, Calof – Makarenko, Šenfeld, Žafjarov – Smolin, D. Iljin, Urakov – Verjajev.

Barys Astana H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dallman, M. Semjonov, Makljukov, Dietz, Orechov, Blacker, Lipin, Polochov – Bochenski, Valk, A. Petersson – Frattin, Cormier, R. Starčenko – Akolzin, Michajlis, Grenc – Ševčenko, Sagadejev, Asetov.

HC Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavl 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 33:20 Sersen - 10:40 Averin (Kraskovskij), 45:22 Loktionov (Kozun, Nakládal), 53:25 Denisenko (Alexejev, Jurtajkin), 59:40 Kozun (Loktionov). Rozhodčí: Vasiljev, Gofman – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 8 467.

HC Slovan Bratislava Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačik – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Hrnka – Buc, Šimun, M. Sloboda.

Lokomotiv Jaroslavl Salák (Konovalov) – Afanasjev, Nakládal, Jelesin (A), Pajgin, Koledov, Čerepanov, Kutuzov – Loktionov (A), Kontiola, Kozun – Denisenko, Iljenko, Averin (C) – Sannikov, Alexejev, Jurtajkin – Kajumov, Ivanov, Kovalenko – Kraskovskij.