Vítkovice: Zbyněk Irgl

Vítkovice: Zbyněk Irgl - POSLEDNÍ RADOST. Vítkovický útočník Zbyněk Irgl se raduje z gólu, kterým pojistil vítězství nad Slavií. Ale ani výhra jeho týmu nepomohla k postupu do vyřazovací části. | foto: Alexandr Satinský, MF DNES

Irgl pomohl vyřadit ruského mistra, Marek nedal nájezd

Hokejisté Magnitogorsku loňský triumf v ruské lize neobhájí. Vypadli v semifinále play-off, Jaroslavli podlehli rychle 0:3 na zápasy, v rozhodujícím prohráli 1:2 na penalty. Proměněným nájezdem se na tom podílel i český hokejový útočník Zbyněk Irgl. I na Slovensku už znají prvního finalistu, je jím Slovan Bratislava.

Slovensko
B r a t i s l a v a - Hokejisté Slovanu Bratislava dokonali obrat v semifinálové sérii slovenské extraligy. V sedmém zápase porazili Trenčín 2:0 a postoupili do finále. Proti Dukle už přitom prohrávali 1:3 na zápasy. Na svého soupeře v boji o obhajobu titul si musí ale počkat, také Skalici a Košice čeká sedmý duel.

Ve vyprodané bratislavské hale dnes byli od začátku aktivnější domácí, trenčínského brankáře Kováče překonali ale až v 25. minutě po střele Kapuše. Když Uram zvýšil ve 49. minutě na dvoubrankový rozdíl, diváci začali s bouřlivými oslavami postupu.

Trenčín sice svého soupeře ještě v závěru zatlačil, finského brankáře Hoviho ale za celých šedesát minut nepřelstil. O mistrovský titul si zahrají také čeští obránci Petr Pavlas a Jan Srdínko.

Semifinále, 7. zápas:
Slovan Bratislava - Trenčín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), konečný stav série 4:3.
25. Kapuš, 49. Uram.

Rusko
M o s k v a - Jaroslavl Český hokejový útočník Zbyněk Irgl se proměněnou penaltou zasloužil o vyřazení obhájce mistrovského titulu Magnitogorsku v semifinále ruské ligy. Jaroslavl po dvou výhrách na ledě soupeře zvítězila dnes před vlastními diváky 2:1 po samostatných nájezdech a postoupila do boje o titul.

V normální hrací době se mužstva prosadila jen ve druhé třetině, domácím vydrželo vedení jen šest minut. Irgl pak byl jedním ze dvou domácích úspěšných exekutorů samostatných nájezdů, ten vítězný po něm proměnil Sergej Koňkov. V dresu soupeře naopak nevyzrál na gólmana Varlamova další český útočník Jan Marek.

Jaroslavl se utká ve finále s Kazaní, nebo Ufou, která vede 2:1 na zápasy.

Semifinále, 3. zápas:
Jaroslavl - Magnitogorsk 2:1 po sam. nájezdech. - konečný stav série 3:0.

Švýcarsko
B e r n - Hokejisté Curychu si zajistili účast ve finále švýcarské ligy. V šestém utkání série proti obhájci titulu z Davosu vyhráli 5:1 a celé semifinále poměrem 4:2 na zápasy. Jejich soupeřem v boji o titul bude Ženeva, která si postup zajistila již v pondělí.

Semifinále, 6. zápas:
Curych - Davos 5:1 (za hosty Tatíček 0+1), konečný stav série 4:2.

Švédsko
S t o c k h o l m - Český útočník Pavel Brendl zařídil oba góly Brynäs v utkání švédské baráže o účast v první lize. Díky jeho brance a asistenci hosté vedli 2:1, Mora ale dokázala sedm sekund před koncem vyrovnat. Tým Brynäs ve čtvrtém utkání poprvé ztratil body, i tak ale zůstávají na jednom ze dvou postupových míst.

Baráž, 4. kolo:
Mora - Brynäs 2:2 po prodl. (za hosty Brendl 1+1), Rögle - Leksand 2:5 (za hosty R. Vopat 0+1), Västeras - Malmö 1:2.