ROZHODUJÍCÍ GÓL. Jiří Novotný z týmu Lev Praha (vlevo) překonává brankáře Omsku Karriho Rämö. | foto: ČTK

Lev s Voráčkem a Hudlerem porazil v KHL i posledního finalistu z Omsku

• 226
Vítězná jízda Lva Praha pokračuje, nováček si v Kontinentální hokejové lize připsal už šestý triumf a se ziskem sedmnácti bodů vévodí celé soutěži. Tentokrát si už s pomocí posil z NHL Voráčka a Hudlera podal Omsk, posledního finalistu soutěže. Bývalý klub Jágra a Červenky prohrál v Praze 1:3.

Dvěma góly se blýskl nejproduktivnější hráč Pražanů Klepiš, který v sedmi utkáních nastřílel pět gólů a přidal dvě asistence. Vítězný gól zaznamenal Novotný po přihrávce Voráčka. Zápas sledovala dosud nejvyšší návštěva na KHL v české metropoli - 9 033 diváků.

Lev Praha - Avangard Omsk 3:1

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

První třetinu ovládli domácí. Šanci otevřít skóre měl Novotný, po akci s Vránou pálil z otočky Klepiš, nebezpečně zakončoval i Christensen poté, co skvěle přešel přes Škoulu, a také Hossa, ale všechny pokusy zlikvidoval finský gólman Rämö v brance Avangardu. V začínající 13. minutě ho ale z velkého úhlu nachytal Klepiš.

Vzápětí se neujala Bartečkova dorážka. Na druhé straně poprvé více zahrozil Pjanov po Sjominově přihrávce, ale Pöpperle si poradil. Ani on však nevydržel do přestávky s čistým kontem - k volnému puku se dostal Nestěrov a vyrovnal.

Ostatní výsledky a tabulky KHL

Už hráli i Malkin, Gončar či Ovečkin

Druhá část měla zcela opačný obraz hry než ta první a hrálo se hlavně před Pöpperleho brankou i kvůli třem přesilovým hrám Omsku v krátkém sledu. Vyrovnaný stav ovšem dokázal Pöpperle udržet, když se vytáhl parádním zákrokem především proti zakončení Popova v početní výhodě.

Ve třetím dějství byl znovu Lev aktivnější, což vyústilo v šance Hossy a další povedený průnik Christensena. V obou případech byl ovšem úspěšnější Rämö. Perfektní spolupráce v podání reprezentantů Voráčka s Novotným však již vrátila vedení na stranu Lva a definitivní podobu výsledku dal po Hossově přihrávce před prázdnou branku Omsku v samém závěru Klepiš.

Výhra nad Avangardem Jandače potěšila. "Věděli jsme, že přijelo hodně silné mužstvo, které hrálo finále. Čekali jsme tuhý a těžký boj, přestože soupeř má pár zraněných hráčů a prohrál poslední dva zápasy," připomněl kouč Lva.

ZÁMOŘSKÉ POSILY. Jiří Hudler gratuluje na střídačce Lva Praha Jakubu Voráčkovi.

Zápas byl z jeho pohledu hodně vyrovnaný. "Ve druhé třetině jsme hráli špatně, tahali za kratší konec a hráli hodně oslabení, ale hráči v nich obětavě lehali do střel a stálo tam při nás i štěstí. Ve třetí části jsme byli trpěliví a přišla šance, kterou jsme proměnili. V závěru tam byly ještě těžké momenty, ale ty jsme přežili a díky tomu vyhráli," shrnul Jandač.

Hostující trenér Petri Matikainen byl spokojený s herním projevem svých svěřenců, méně už však s výsledkem. "Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, ale nebyli jsme dostatečně trpěliví," litoval finský kouč.

Nejlépe se podle něj Omsku povedla druhá třetina. "Ale nedali jsme góly. I ve třetí jsme si nadále vytvářeli gólové příležitosti, ale pak jsme ztratili puk na útočné modré čáře a inkasovali. I poté jsme měli šance na vyrovnání, ale nepodařilo se nám to," dodal Matikainen.

Branky a nahrávky: 13. Klepiš, 48. Novotný (Voráček), 60. Klepiš (Hossa, Vrána) - 18. Nestěrov. Rozhodčí: Gusev, Komarov - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9 033.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Sersen, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Picard - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Bartečko, Karamnov, T. Rachůnek - Surový, Mikúš, Hossa. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Omsk: Rämö - Bělov, Salmela, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Pujacs - Pěrežogin, Popov, Záborský - Ivanov, D. Sjomin, Pjanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Orlov, Žerebcov, Mozer. Trenéři: Petri Matikainen a Santeri Heiskanen.