Ilustrační foto z duelu Nitra - Kežmarok

Ilustrační foto z duelu Nitra - Kežmarok | foto: ČTK

Hokejisté Nitry postoupili nečekaně do semifinále slovenské ligy

• 0
Hokejisté Nitry se dnes stali překvapivým třetím semifinalistou slovenské extraligy. Sedmý tým po základní části porazil v šestém čtvrtfinálovém duelu 4:3 po samostatných nájezdech favorizovanou Banskou Bystrici a sérii vyhrál 4:2.

Nitra se dostala podruhé v historii do semifinále i díky českému gólmanovi Vlastimilu Lakosilovi, jenž zlikvidoval oba nájezdy hostů. Dalším soupeřem nečekaného postupujícího bude suverén dlouhodobé části Slovan Bratislava.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří mistrovské Košice a lepší ze série Martin - Skalica, která ještě probíhá. Dnes si také definitivně zajistila extraligovou příslušnost Žilina, která zdolala v baráži 4:1 na zápasy vítěze první ligy Piešťany. Přímo sestoupily Liptovský Mikuláš a Spišská Nová Ves.

Vašíček vyrovnal v prodloužení sérii Jaroslavle se Spartakem

Český útočník Josef Vašíček rozhodl v prodloužení čtvrtého čtvrtfinále play off KHL o vítězství Jaroslavle 4:3 na ledě hokejistů Spartaku Moskva. Účastník olympijských her ve Vancouveru se trefil v osmé minutě nastavení a vyrovnal stav série na 2:2.

Devětadvacetiletý Vašíček skóroval ve čtvrtfinále poprvé, dva góly si připsal v osmifinálové sérii proti Atlantu Mytišči.

Na hraně vyřazení je Dinamo Riga, které dnes prohrálo 4:5 v druhém prodloužení s Balašichou a v sérii ztrácí 1:3. Jeden gól hostů vstřelil obránce Filip Novák.

Ve Východní konferenci pokračuje v úspěšné cestě play off Nižněkamsk, kterému se po hladkém přechodu přes Omsk daří i ve čtvrtfinále proti Ufě.

Něftěchimik vyhrál třetí duel 1:0 a nad vítězem základní části vede 2:1.