Salák naposledy v KHL nastoupil 13. února, kdy Novosibirsku vychytal domácí výhru 4:0 právě nad Barysem a potřetí v sezoně udržel čisté konto. Pak odletěl do Prahy, aby byl u narození svého třetího potomka: první dcera dostala jméno Charlotte Mia.
Sibir, vedoucí celek Černyšovovy divize, neskóroval ani v minulém utkání: v pátek prohrál v Omsku 0:3.
Jen jeden gól dostal také Jakub Kovář, ale ani Jekatěrinburg toho nedokázal využít k bodovému zisku. Tým, který už má jistou účast v play off, v Chanty-Mansijsku rovněž podlehl 0:1. Stejný osud do třetice potkal i Jakuba Sedláčka z Dinama Riga, jemuž v Minsku domácí hráči vstřelili jedinou branku zápasu 11 vteřin před koncem třetí třetiny.
Nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář si připsal vítěznou branku, s Magnitogorskem vyhrál v Čeljabinsku 4:2. První gól domácího mužstva vstřelil Martin Růžička.
Finančními problémy sužovaný Slovan Bratislava dohrává soutěž jen s neúplnými třemi pětkami, ale i s omezeným počtem hráčů si doma vyšlápl na favorizovaný Petrohrad a zvítězil 5:2. V 57. minutě sice Roman Červenka snížil na 2:3, domácí hokejisté pak ale dvakrát trefili prázdnou petrohradskou branku.
KHL |
Barys Astana - Novosibirsk 1:0
Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 1:0
Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:4 (M. Růžička 1+0, Bulis 0+1 - Jan Kovář 1+0)
Ufa - Novokuzněck 4:1
Lada Togliatti - Kazaň 1:4
Dinamo Minsk - Dinamo Riga 1:0
Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 2:3
Viťaz Podolsk - Čerepovec 1:4
HK Soči - CSKA Moskva 2:3 po sam. nájezdech
Slovan Bratislava - Petrohrad 5:2 (za hosty Červenka 1+0)
Záhřeb - Jokerit Helsinky 4:5 po sam. nájezdech
Východní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Kazaň | 59 | 33 | 6 | 6 | 14 | 163:115 | 117 |
2. | x-Novosibirsk | 59 | 24 | 3 | 3 | 19 | 174:122 | 111 |
3. | x-Magnitogorsk | 59 | 31 | 8 | 4 | 15 | 171:125 | 116 |
4. | x-Omsk | 59 | 30 | 5 | 7 | 17 | 170:136 | 107 |
5. | x-Barys Astana | 59 | 23 | 6 | 9 | 21 | 166:163 | 90 |
6. | x-Čeljabinsk | 59 | 21 | 7 | 7 | 24 | 141:152 | 84 |
7. | x-Ufa | 59 | 24 | 3 | 5 | 27 | 155:171 | 83 |
8. | x-Jekatěrinburg | 59 | 21 | 5 | 7 | 26 | 132:144 | 80 |
9. | Vladivostok | 59 | 19 | 8 | 4 | 28 | 156:172 | 77 |
10. | Nižněkamsk | 59 | 17 | 8 | 6 | 28 | 165:193 | 73 |
11. | Lada Togliatti | 59 | 16 | 8 | 4 | 31 | 129:155 | 68 |
12. | Chanty-Mansijsk | 59 | 14 | 6 | 8 | 31 | 130:173 | 62 |
13. | Novokuzněck | 59 | 10 | 9 | 3 | 37 | 112:188 | 51 |
14. | Chabarovsk | 59 | 11 | 3 | 6 | 39 | 117:201 | 45 |
Západní konference
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-CSKA Moskva | 59 | 39 | 9 | 2 | 9 | 205:97 | 137 |
2. | x-Petrohrad | 60 | 36 | 5 | 5 | 14 | 210:136 | 123 |
3. | x-Dynamo Moskva | 59 | 34 | 6 | 6 | 13 | 169:119 | 120 |
4. | x-Jokerit Helsinky | 59 | 35 | 4 | 4 | 16 | 168:134 | 117 |
5. | x-Dinamo Minsk | 59 | 27 | 7 | 5 | 20 | 170:156 | 100 |
6. | x-Jaroslavl | 59 | 24 | 7 | 9 | 19 | 153:142 | 95 |
7. | x-Nižnij Novgorod | 59 | 22 | 8 | 8 | 21 | 151:140 | 90 |
8. | HK Soči | 59 | 22 | 5 | 9 | 23 | 161:169 | 85 |
9. | Čerepovec | 59 | 19 | 8 | 11 | 21 | 156:166 | 84 |
10. | Atlant Mytišči | 59 | 22 | 4 | 8 | 25 | 151:159 | 82 |
11. | Dinamo Riga | 59 | 22 | 3 | 5 | 29 | 134:153 | 77 |
12. | Viťaz Podolsk | 59 | 20 | 6 | 5 | 28 | 151:184 | 77 |
13. | Záhřeb | 60 | 17 | 6 | 5 | 32 | 147:191 | 68 |
14. | Slovan Bratislava | 59 | 15 | 5 | 7 | 32 | 134:185 | 62 |
Pozn.: Na prvních dvou místech v konferenci jsou vedoucí celky divizí. Týmy označené „x“ mají jistý postup do play off.
Slovensko |
Banská Bystrica - Poprad 3:1 (za domácí Kafka 1+0, Čížek 0+1)
Košice - Žilina 5:3 (Šeda 0+1 - Novotný 1+0, Velecký 0+2)
Martin - Trenčín 2:1
Piešťany - Zvolen 5:4 po sam. nájezdech (Kotaška 0+1 - Obdržálek 2+0, Brabenec 0+2)
Skalica - Nitra 2:4 (za domácí Brendl 1+1)
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Košice | 55 | 34 | 6 | 6 | 9 | 162:104 | 120 |
2. | Nitra | 55 | 29 | 7 | 6 | 13 | 196:139 | 107 |
3. | Banská Bystrica | 55 | 29 | 5 | 7 | 14 | 183:138 | 104 |
4. | Zvolen | 55 | 28 | 4 | 7 | 16 | 174:157 | 99 |
5. | Poprad | 55 | 26 | 8 | 1 | 20 | 162:123 | 95 |
6. | Trenčín | 55 | 20 | 11 | 3 | 21 | 137:119 | 85 |
7. | Martin | 55 | 17 | 6 | 10 | 22 | 138:152 | 73 |
8. | Piešťany | 55 | 17 | 5 | 6 | 27 | 147:197 | 67 |
9. | Skalica | 55 | 14 | 2 | 6 | 33 | 135:211 | 52 |
10. | Žilina | 55 | 12 | 2 | 6 | 35 | 124:179 | 46 |
11. | Slovensko 20 | 20 | 1 | 2 | 0 | 17 | 29:68 | 7 |
Německo |
Hamburk - Schwenningen 2:0
Kolín nad Rýnem - Iserlohn 3:4 po sam. nájezdech
Wolfsburg - Norimberk 1:2
Düsseldorf - Augsburg 3:1
Ingolstadt - Straubing 6:1 (za domácí Tatíček 0+1)
Mnichov - Eisbären Berlín 6:3 (za hosty Pohl 0+2)
Krefeld - Mannheim 5:2
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Mannheim | 49 | 31 | 3 | 2 | 13 | 167:120 | 101 |
2. | Mnichov | 50 | 27 | 5 | 4 | 14 | 162:121 | 95 |
3. | Hamburk | 50 | 27 | 1 | 7 | 15 | 161:140 | 90 |
4. | Ingolstadt | 50 | 28 | 0 | 5 | 17 | 169:149 | 89 |
5. | Düsseldorf | 50 | 23 | 6 | 3 | 18 | 151:146 | 84 |
6. | Iserlohn | 50 | 22 | 5 | 6 | 17 | 173:145 | 82 |
7. | Wolfsburg | 50 | 20 | 6 | 6 | 18 | 148:135 | 78 |
8. | Norimberk | 50 | 20 | 6 | 5 | 19 | 164:142 | 77 |
9. | Eisbären Berlín | 50 | 19 | 7 | 4 | 20 | 155:138 | 75 |
10. | Krefeld | 49 | 18 | 7 | 2 | 22 | 146:163 | 70 |
11. | Kolín nad Rýnem | 50 | 18 | 4 | 6 | 22 | 122:145 | 68 |
12. | Augsburg | 50 | 13 | 3 | 5 | 29 | 136:182 | 50 |
13. | Straubing | 49 | 10 | 5 | 5 | 29 | 103:163 | 45 |
14. | Schwenningen | 49 | 11 | 3 | 1 | 34 | 101:169 | 40 |
EBEL liga |
O play- off:
Villach - Znojmo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 48. Platzer - 57. Šedivý (Havlík, Bořuta), rozhodující nájezd Šedivý.
Salcburk - Linec 5:3
Székesfehérvár - Vídeň 4:2
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 6 | 6 | 0 | 0 | 23:10 | 16 |
2. | Linec | 6 | 4 | 0 | 2 | 22:13 | 11 |
3. | Znojmo | 6 | 4 | 0 | 2 | 17:13 | 8 |
4. | Székesfehérvár | 6 | 3 | 0 | 3 | 13:17 | 6 |
5. | Villach | 6 | 0 | 3 | 3 | 7:20 | 5 |
6. | Vídeň | 6 | 1 | 1 | 4 | 12:21 | 4 |
O umístění:
Lublaň - Dornbirn 1:2
Štýrský Hradec - Innsbruck 3:0
Bolzano - Klagenfurt 5:3
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Bolzano | 6 | 5 | 0 | 1 | 22:12 | 14 |
2. | Štýrský Hradec | 6 | 4 | 1 | 1 | 16:8 | 11 |
3. | Klagenfurt | 6 | 3 | 0 | 3 | 21:14 | 9 |
4. | Dornbirn | 6 | 3 | 2 | 1 | 14:14 | 9 |
5. | Innsbruck | 6 | 2 | 0 | 4 | 6:19 | 4 |
6. | Lublaň | 6 | 1 | 0 | 5 | 8:20 | 2 |