Viktor Tichonov a Patrick Thoresen se radují z gólu Petrohradu.

Viktor Tichonov a Patrick Thoresen se radují z gólu Petrohradu. | foto: Profimedia.cz

Petrohrad se v KHL vzepřel vyřazení a rozstřílel Dynamo Moskva

• 0
První mečbol odvrácen, těší hokejisty Petrohradu. Nejlepší tým základní části Kontinentální ligy vyhrál na ledě Dynama Moskva hladce 6:2 a snížil stav semifinálové série na 1:3. Obhájcům titulu nepomohl k postupu do finále gól Marka Kvapila, na který mu přihrával jiný Čech Jakub Petružálek.

Petrohrad, který v úterý v Moskvě promarnil dvougólový náskok a prohrál 2:4, teď Dynamu obrat vrátil. Domácí v úvodu druhé třetiny vedli 2:0, ale soupeř pak skóroval třikrát během pěti minut a v třetí části přidal ještě další tři branky.

V utkání Čeljabinsku s Kazaní se hrálo téměř 99 minut čistého času. Až v závěru druhého prodloužení vstřelil jediný gól zápasu domácí Glinkin a zajistil Traktoru první semifinálové vítězství. Čeljabinsk tak v sérii snížil na 1:2.

Semifinále play-off Kontinentální hokejové ligy

Východní konference - 3. zápas:
Čeljabinsk - Kazaň 1:0 v druhém prodl., stav série 1:2

Západní konference - 4. zápas:
Dynamo Moskva - Petrohrad 2:6 (za domácí Kvapil 1+0, Petružálek 0+1), stav série 3:1