Žilina po vyřazení z Ligy mistrů uhrála remízu

• 1
Bratislava - Fotbalisté mistrovského MŠK Žilina remizovali v pátém ligovém kole doma s 1. FC Košice 2:2. Souboj Žiliny s Košicemi byl také duelem dvou českých brankářů, Marka Čecha na straně domácích a Jiřího Kobra u hostí. Svěřencům českého trenéra Leoše Kalvody nevyšla reputace za vyřazení v druhém kole Ligy mistrů, i když po první půli vedli gólem Staše.

Košičané však nejen srovnali, ale dokonce dvě minuty před koncem šli do vedení díky Kozákovi. Remízu domácích zachránil v poslední minutě Sninský.

Na šlágr pátého kola se do Trnavy, kam zavítal Inter, přišlo podívat více než 11.000 diváků. Svěřenci trenéra Jozefa Adamce vyhráli 2:1 po dvou gólech Krisse a uštědřili Interu první porážku v sezoně.

Artmedia Petržalka až napopáté bodovala naplno. Cenu premiérového vítězství v novém ročníku umocnil fakt, že tři body si Bratislavané odvezli z Ružomberka po výhře 2:1. Bratislavský Slovan vybojoval cenné vítězství s Dubnicí 2:1. Hosté šli do vedení v 34. minutě nečekanou střelou Doležaje z dvaceti metrů. Ve druhé půli ale rozhodl dvěma góly reprezentační útočník Vitteka, který se šesti trefami vede tabulku ligových kanonýrů.

V považském derby se v souboji dvou posledních celků tabulky těšil domácí Púchov, který porazil sousední Trenčín 2:1. Český brankář Púchova Tomáš Bernady inkasoval již v páté minutě z kopačky českého obránce Vácava Spala. Domácí se vzpamatovali až po změně stran, v 51. minutě pomohl faul Bugalu v šestnáctce a Vavrík z penalty srovnal. Až šest minut před koncem rozhodl o vítězství reprezentační útočník Breška.

Výsledky - 5. kolo:
SCP Ružomberok - Artmedia Petržalka 1:2
(52. Kurti - 24. Suchánek, 76. Bednár),
Matador Púchov - Laugaricio Trenčín 2:1 (56. Vavrík z pen., 84. Breška - 5. Spal),
Slovan Bratislava - ZTS Dubnica 2:1 (47. a 83. Vittek - 34. Doležaj),
Spartak Trnava - Inter Bratislava 2:1 (14. a 45. Kriss - 11. Halenár),
ZTS Žilina - 1. FC Košice 2:2 ( 41. Staš, 89. Sninský - 62. Lazúr, 88. Kozák).