Matěj Vydra, útočník druholigového anglického Watfordu.

Matěj Vydra, útočník druholigového anglického Watfordu. | foto: Profimedia.cz

Vydra vstřelil dva góly, Sivok jeden. Ale Rajnoch dostal červenou

• 0
Vynikající formu potvrdil fotbalový útočník Matěj Vydra. Ve 23. kole druhé anglické ligy zařídil dvěma góly výhru Watfordu nad Nottinghamem 2:0. Dvacetiletý reprezentant tak zaokrouhlil svůj střelecký účet na deset branek. Obránce Tomáš Sivok pomohl třetím gólem v sezoně turecké ligy Besiktasi k vítězství. Naopak Jan Rajnoch ze Sivassporu dostal červenou kartu.

Vydra se poprvé trefil v 15. minutě a šest minut před poločasem skóroval podruhé. To už hosté hráli bez vyloučeného Daniela Ayaly a v deseti se jim zkorigovat nepodařilo.

Watford, za nějž odehrál celé utkání i druhý Čech v týmu Daniel Pudil, je po dnešním vítězství na šestém místě tabulky.

Výsledky 23. kola druhé anglické ligy: Birmingham - Burnley 2:2, Ipswich - Bristol 1:1, Leeds - Middlesbrough 2:1, Leicester - Cardiff 0:1, Millwall - Barnsley 1:2, Peterborough - Bolton 5:4, Sheffield Wednesday - Charlton 2:0, Watford - Nottingham 2:0 (Vydra dva góly), Crystal Palace - Huddersfield 1:1, Blackpool - Wolverhampton 1:2, Derby - Hull 1:2. Zápas Blackburn - Brighton byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.

TURECKO

Besiktas se v posledním duelu kalendářního roku dočkal výhry po dvou remízách a na druhém místě stáhl náskok vedoucího Galatasaraye na body. Lídr má však utkání 17. kola k dobru.

Devětadvacetiletý Sivok se trefil v lize po téměř dvou měsících a jeho gól byl typický "do šatny". Český reprezentant zvýšil ve 45. minutě na 2:0, poté co tři minuty předtím otevřel skóre Slovák Filip Hološko. Hned pět minut po přestávce přidal Besiktas třetí gól a zápas prakticky rozhodl. Hosté už pouze v 61. minutě korigovali.

Český fotbalový obránce Jan Rajnoch uzavřel podzimní část sezony turecké ligy svou první červenou kartou během tříletého působení v tamní nejvyšší soutěži. Sivasspor však i bez něj v závěru udržel vedení 3:1 nad Elazigsporem.

Sivasspor přerušil sérii tří porážek hlavně díky dvěma gólům útočníka Kiliče z úvodní dvacetiminutovky. Za hosty sice snížil Feindouno, ale náskok devět minut před koncem pojistil Nas. Sivasspor tak přezimuje nejhůře na 11. místě v tabulce.

Rajnoch, který nastoupil ve stoperské dvojici s krajanem Jakubem Navrátilem, musel opustit hřiště v 85. minutě již za stavu 3:1. Po ostrém obranném skluzu na Canera Buluta mu rozhodčí ukázal rovnou červenou kartu.

Výsledky 17. kola: Akhisar - Orduspor 0:0, Besiktas - Kayserispor 3:1 (za domácí gól Sivok), Kasimpasa - Büyüksehir 0:2, Fenerbahce - Karabükspor 1:3, Sivasspor - Elazigspor 3:1 (domácí obránce Rajnoch byl v 85. minutě vyloučen), Bursaspor - Genclerbirligi 0:0, Gaziantepspor - Mersin 2:1, Antalyaspor - Eskisehirspor 2:1, Trabzonspor - Galatasaray 0:0.

SKOTSKO

19. kolo: Aberdeen - St. Johnstone 2:0, Celtic Glasgow - Ross County 4:0, Inverness - FC Dundee 4:1, St. Mirren - Motherwell 2:1, Kilmarnock - Hibernian 1:1, Heart of Midlothian - Dundee United 2:1.

BELGIE

21. kolo: Kortrijk - Lokeren 2:3, Beerschot - Mechelen 0:2, Cercle Bruggy - Beveren 2:2, Gent - Charleroi 1:2, Lovaň - Lierse 2:2, Mons - Waregem 1:1, Standard Lutych - FC Bruggy 1:3, Genk - Anderlecht 2:4.

NIZOZEMSKO

18. kolo: Alkmaar - Twente Enschede 0:3, Heerenveen - Arnhem 2:1, Almelo - Zwolle 1:1, Haag - Nijmegen 2:0, Breda - PSV Eindhoven 1:6, Utrecht - Ajax Amsterdam 0:0, Waalwijk - Tilburg 0:0, Feyenoord Rotterdam - Groningen 2:1, Venlo - Roda Kerkrade 2:4.

1. PSV Eindhoven 18 13 1 4 60:18 40
2. Twente Enschede 18 12 4 2 35:14 40
3. Ajax Amsterodam 18 10 7 1 42:20 37
4. Feyenoord Rotterdam 18 11 4 3 37:23 37
5. Arnhem 18 10 5 3 34:18 35
6. Utrecht 18 8 6 4 24:19 30
7. Nijmegen 18 6 6 6 24:30 24
8. Haag 18 5 8 5 30:29 23