David Villa

David Villa - David Villa z Valencie oslavuje gól. | foto: Felix Ordonez, Reuters

Valencie vyhrála a oddálila Barceloně oslavy

Madrid - Fotbalisté Valencie překazili už druhý týden po sobě Barceloně možné oslavy španělského titulu. V nedělním utkání zvítězili nad sestupem ohroženým Alavésem hladce 3:0 a tři kola před koncem sezony zaostávají za vedoucím katalánským velkoklubem o osm bodů. Barcelona má zápas k dobru a slavit může už ve středu, pokud vyhraje nad Vigem.

Valencii poslal do vedení záložník Ruben Baraja, který v polovině prvního poločasu zpracoval přesný pas Pabla Aimara a přehodil brankáře hostů.

Argentinský reprezentant Aimar, jenž se na hřiště vrátil dva týdny poté, co musel být hospitalizován kvůli zánětu mozkových blan, o necelých deset minut později přidal druhý gól.

Krátce po změně stran pečetil skóre z penalty David Villa a s 23 brankami zaostává za nejlepším střelcem soutěže Samuelem Eto'oem z Barcelony už jen o jediný zásah.

Barcelona už v sobotu porazila předposlední Cádiz.

Třetí místo si upevnil Real Madrid, který vyhrál na půdě svého nejbližšího pronásledovatele Pamplony 1:0 a získal čtyřbodový náskok.

Vítězství hostům zajistil Brazilec Baptista gólem z penalty, kterou proměnil v 51. minutě poté, co ho fauloval Raúl García.

Osasuna mohla vzápětí ze stejné situace vyrovnat, ale Puňal pokutový kop zahodil. Real těsnou výhru udržel, i když dohrával zápas bez vyloučeného brankáře Casillase.

Prvním sestupujícím týmem španělské ligy se stala Málaga, která na domácím hřišti podlehla 2:3 Santanderu. Blízko k pádu do druhé ligy mají i Cádiz a Alavés.

Fotbalisté Celty Vigo přiživili vítězstvím na stadionu Deportiva La Coruňa naději na účast v předkole Ligy mistrů.

Ve španělské nejvyšší soutěži totiž Vigo ve 35. kole přehrálo domácí La Coruňu 2:0. Oba góly si hosté rozdělili na dva poločasy. Prvním byla trefa Silvy, dvě minuty před koncem výsledek pojistil Jesus Pereray.

Výsledky 35. kola: Betis Sevilla - Bilbao 1:1 (26. Robert - 66. Lucruz), La Coruňa - Vigo 0:2 (34. Silva, 88. Perera), Barcelona - Cádiz 1:0 (9. Ronaldino), Valencie - Alavés 3:0 (25. Baraja, 33. Aimar, 50. Villa z pen.), Zaragoza - Espaňol Barcelona 1:1 (10. Ewerthon - 67. Jarque), San Sebastian - FC Sevilla 1:2 (87. vlastní Jordi - 58. Navas, 69. Marti z pen.), Getafe - Villarreal 1:1 (1. Gavilan - 3. Franco), Málaga - Santander 2:3 (26. a 31. Alexis - 17. Casquero, 53. Antonito, 80. Juanjo), Atlético Madrid - Mallorca 0:1 (79. Gutierrez), Pamplona - Real Madrid 0:1 (51. Baptista z pen.).