ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

Černý z Twente se vrátil po deseti měsících vítězně, Frydrych byl v Polsku vyloučen

• 0
Fotbalista Václav Černý pomohl Twente v 13. kole nizozemské ligy k výhře 1:0 nad Spartou Rotterdam. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní fotbalista nastoupil poprvé od 14. ledna, kdy si přetrhl přední zkřížený vaz v levém kolenu a musel podstoupit chirurgický zákrok.

Černý naskočil z lavičky v 83. minutě krátce poté, co rozhodl z pokutového kopu jeho spoluhráč Ricky van Wolfswinkel. Celé utkání odehrál za vítězný tým další český reprezentant Michal Sadílek. Twente se výhrou posunulo na šesté místo neúplné tabulky.

Nejbližší soupeř Jablonce v základní skupině Evropské konferenční ligy AZ Alkmaar remizoval na svém hřišti 1:1 s Nijmegenem, bod domácím zajistil ve třetí minutě nastavení Zakaria Aboukhlal. AZ nevyhrálo třetí z posledních čtyř utkání a v tabulce je až jedenácté. V Jablonci se představí ve čtvrtek od 21:00.

Alkmaar odehrál zápas v sestavě: Vindahl - Sugawara (77. Witry), Chatzidiakos (83. Beukema), Martins Indi, Wijndal - Midtsjö (64. Evjen), De Wit, Clasie - Gudmundsson (64. Reijnders), Pavlidis (83. Aboukhlal), Karlsson.

Feyenoord, čtvrteční soupeř Slavie v Konferenční lize, deklasoval poslední Zwolle 4:0. Vyhrál počtvrté za sebou a po 13. kole je třetí v tabulce. Na vedoucí Ajax Amsterdam i druhý PSV Eindhoven ztrácí dva body, ale má utkání k dobru.

Feyenoord, který na konci září doma porazil Slavii 2:1 a vede skupinu E, dnes všechny čtyři góly vstřelil už v úvodních 35 minutách. Dvakrát se trefil Linssen, další branky favorita přidali Sinisterra a Til.

Svěřenci trenéra Slota nastoupili v sestavě: Bijlow - Pedersen (66. Geertruida), Trauner, Senesi, Malacia - Aursnes, Kökcü - Toornstra (67. Jahanbakhsh), Til (82. Teixeira), Sinisterra (67. Nelson) - Linssen (66. Dessers).

Výsledky 13. kola: PSV Eindhoven - Arnhem 2:0, Sparta Rotterdam - Twente Enschede 0:1, Alkmaar - Nijmegen 1:1, Almelo - Sittard 3:1, Deventer - Groningen 0:1, Feyenoord Rotterdam - Zwolle 4:0, Heerenveen - Tilburg 2:1, Waalwijk - Ajax Amsterdam 0:5,

Polsko

Tomáš Přikryl zařídil svým čtvrtým gólem v sezoně polské fotbalové ligy vítězství Jagiellonie Bialystok 3:1 nad Wislou Krakov. Ze zisku tří bodů se mohl radovat i jeho spoluhráč Michal Pospíšil, na druhé straně nastoupili v základní sestavě Jan Kliment, Matěj Hanousek i Michal Frydrych.

Právě Frydrych odehrál pouze devět minut, než viděl po ostrém skluzu červenou kartu a Wisla dohrávala takřka celý zápas v oslabení. První poločas ještě uhrála nerozhodný stav 1:1, v 59. minutě si ale našel Přikryl na zadní tyči propadlý míč a tvrdou střelou rozhodl. Devětadvacetiletý ofenzivní hráč tak navázal na trefu z minulého kola.

Jagiellonia se posunula na sedmé místo neúplné tabulky, Wisla je na 13. příčce.