RADOST. Fotbalisté Lille se radují ze vstřelené branky. (Archivní foto)

RADOST. Fotbalisté Lille se radují ze vstřelené branky. (Archivní foto) | foto: AP

V čele francouzské ligy je Montpellier, mistr z Lille vyhrál poprvé

• 0
Fotbalisté Montpellier si ve 3. kole poradili s Rennes a s devíti body vládnou tabulce. Lyon podruhé v řadě remizoval a na první místo ztrácí čtyři body. Úřadující mistr Lille porazil Caen a v úvodu sezony si připsal první vítězství.

Vítězství Montpellieru vystřelil dvěma přesnými zásahy Souleymane Camara, jeho tým vyprovodil Rennes celkovým výsledkem 4:0.

V dresu Lille otevřela skóre zápasu v 68. minutě posila Benoit Pedretti, když zužitkovala centr Edena Hazarda. Caen sice dvě minuty před koncem dokázalo snížit zásluhou Debuchyho, ale tři body pro hosty v úplném závěru zajistil z penalty Nivet.

Caen hrálo aktivně, ale na třetí výhru za sebou nedosáhlo.

V minulém kole remizoval Lyon s nováčkem z Ajaccia a s bodovým ziskem měl starosti i tentokrát. Na stadionu Brestu prohrával po dvanácti minutách a po hodině musel hrát kvůli ostrému faulu Koneho v deseti. Za remízu děkoval svému střelci Gomisovi, jenž vyrovnal na 1:1 v 69. minutě.

Další prvoligový nováček Dijon se raduje z prvního vítězství sezony, které se mu podařilo vybojovat nad Lorientem (2:0). Posledním týmem tabulky zůstává Nice, jež remizovalo 1:1 s Toulouse.

První vítězství v sezoně si připsalo Paris St. Germain díky domácí výhře 2:1 nad Valenciennes. Premiéru ve francouzské lize si odbyl střídající Javier Pastore, za něhož pařížský tým vyplatil v létě Palermu 42 milionů eur (více než miliarda korun).

Stejným výsledkem vybojovalo první výhru v ročníku i Sochaux, které před týdnem rozvázalo smlouvu s českým útočníkem Václavem Svěrkošem. Východofrancouzský tým díky dvěma brankám z druhé půle přemohl Nancy na jeho hřišti.

Výsledky 3. kola:
Bordeaux - Auxerre 1:1
(22. Gouffran - 66. Traoré), Brest - Lyon 1:1 (12. Lesoimier - 69. Gomis), Caen - Lille 1:2 (90.+1 Nivet z pen. - 68. Pedretti, 88. Debuchy), Dijon - Lorient 2:0 (3. Thil, 88. Jovial), Nice - Toulouse 1:1 (31. Mounier - 90. Regattin), Ajaccio - Evian 1:1 (7. Sammaritano - 75. Berigaud), Montpellier - Rennes 4:0 (72. a 86. Camara, 52. Dernis, 31. Belhanda z pen.), Nancy - Sochaux 1:2 (66. Hadži - 53. Peybernes, 64. Privat), Paris St. Germain - Valenciennes 2:1 (39. Gameiro, 64. Nené z pen. - 45.+1 Gomis), Marseille - St. Etienne 0:0.