Lyon - Sochaux: Baroš střílí gól

Lyon - Sochaux: Baroš střílí gól - Český útočník Milan Baroš (vlevo) obchází brankáře Teddyho Richerta i obránce Rabiu Afolabiho a střílí gól Sochaux. | foto: ČTK

Útočník Baroš dal gól a slyšel chválu

• 15
Lyon, Praha - Milan Baroš poprvé sehrál ve francouzské lize celý zápas za Lyon a gólem pomohl k remíze obhájce titulu 3:3 proti Sochaux. Byla to jeho druhá branka za klub, kam před měsícem přišel z anglické Aston Villy. Barošova chvíle přišla ve 39. minutě zápasu. V té době suverénní lídr ligy z Lyonu prohrával se čtvrtým celkem tabulky 0:2.

Po centru ze strany však hostující brankář vyrazil míč před sebe a Baroš se v pokutovém území ukázal jako správný dravec: díky dvěma rychlým krokům byl u míče nejdřív, posunul si ho doprava kolem brankáře a ze tří metrů trefil prázdnou branku.

Pak ho zemská přitažlivost stáhla na trávník, ale vmžiku byl opět na nohou a bojovnými gesty tribuny pobízel k většímu fandění, které by tým dotáhlo k výhře.

Nepovedlo se. Lyon byl rád, že zachránil aspoň remízu. Uzdravený Wiltord snížil v 90. minutě na 2:3 a kapitán Juninho proměnil penaltu ještě o tři minuty později. "Remíza je pro nás poloviční vítězství," řekl trenér Gérard Houllier.

Ten Baroše pustil ve středečním zápase Ligy mistrů v Římě do hry jen na 15 minut, i když postavil od začátku tři útočníky. Konkurence v Lyonu je obrovská, přednost dostali Fred, Govou a Malouda. "Ale měl bych hrát v základní sestavě v lize," prozradil Baroš po utkání domluvu.

Houllier slovo splnil a nelitoval, že českého reprezentanta na hřiště poslal. Právě on a střídající Wiltord měli největší zásluhu na remíze.

I prestižní deník L’Équipe dal Barošovi nadprůměrnou známku 6. Nejlepší Wiltord měl jen o půl stupně lepší hodnocení. "Myslím, že hráči, kteří nenastoupili v Římě, naši hru oživili," chválil Houllier. "Wiltord byl excelentní a Baroš, který měl nějaké zdravotní potíže, předvedl skvělý návrat."

Další šanci, aby dokázal, že patří do základní sestavy, bude mít Baroš v sobotu v derby proti St. Etienne, kam ho v lednu lákal kouč Ivan Hašek.